Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Riny Bouwmeester voorgedragen door Pieter Vermeulen Museum

Door Redactie | 1 januari 2020 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Driehuis – ‘Nee hoor, dat is niet eerlijk’, was de eerste reactie van Riny Bouwmeester toen ze werd voorgedragen als kandidaat IJmonder van het jaar. Riny is van mening dat alle vrijwilligers van het Pieter Vermeulen Museum de titel verdienen. Samen hebben ze namelijk het afgelopen jaar heel veel kinderen en volwassenen in de IJmond op verschillende manieren dichter bij de natuur gebracht. Riny speelde daarbij een belangrijke rol. 

Haar werkzaamheden voor het museum zijn heel divers. Zo schrijft en speelt Riny poppenkastvoorstellingen die passen bij het thema van de actuele tentoonstelling. Via Riny haar poppenspel hebben de allerjongsten uit de omgeving op een originele manier kennis gemaakt met het gevaar van zwerfvuil en het belang van groene tuinen. Maar dat is niet alles. 

Riny begeleidt heel regelmatig schoolgroepen die het museum bezoeken. Afgelopen jaar bezochten maar liefst 119 schoolgroepen uit de IJmond ‘de Afvalexperience’. Ook de huidige tentoonstelling ‘De verborgen vogeltuin’ wordt goed bezocht door scholen uit de omgeving. Om de onderwerpen van de tentoonstelling bij de schoolkinderen te introduceren, wordt zowel voor de onder- als bovenbouw een introductie gemaakt. Het museum kan bij het ontwikkelen van de introducties, waar alle schoolbegeleiders gebruik van maken, altijd op de hulp van Riny rekenen. 

Alsof dat nog niet genoeg is, heeft Riny een heel jaar met andere vrijwilligers aan de kabouter opstelling gewerkt. Met veel liefde en geduld knapte zij de 15 diorama’s op. Kabouters werden voorzien van nieuwe kleding, de tafereeltjes werden bijgeverfd en details werden toegevoegd. Het resultaat mag er zijn! Bezoekers zijn laaiend enthousiast. Bij de kabouteropstelling, die is geïnspireerd op het boek ‘De kabouterkinderen’ van Elsa Beskow kan een verhaal worden voorgelezen. Riny paste de tekst van dit boek aan om het aantrekkelijker te maken voor kinderen van deze tijd. Riny vindt het belangrijk dat kinderen vanaf zeer jonge leeftijd kennis maken met de natuur en dat is in deze tijd van klimaatverandering belangrijker dan ooit. Hoe meer je met de natuur in aanraking komt, hoe beter je voor de aarde zorgt. 

Stemmen op Riny kan nog tot en met 15 januari via de website van de IJmuider Courant of via de stembriefjes die in het museum liggen. (foto: aangeleverd)

Andere berichten

Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum→

Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum→

Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum→

Pieter Vermeulen Museum heeft ruimere openingstijden in  vakantie→


Recent nieuws

  • Een lach en een traan bij het NK trampolinespringen
  • Filmprogramma Haventheater IJmuiden
  • Huttenbouw Velserbroek staat weer voor de deur
  • ‘Let’s Dance’ van DanceWorks Velsen in het Haventheater
  • Bibliotheek Velsen biedt jongeren tot 28 jaar gratis abonnement aan
  • Droom van vijf fietsvrienden komt uit op de langste dag van het jaar
  • Een Zee van Staal vijf nieuwe beelden rijker
  • Blik op een buurtkastje
  • Samen zingen in de Nieuwe Kerk
  • Om vast in de stemming te komen
  • Wereldklasse opera- en ballet op het grote doek van het Haventheater
  • Afzwemmen voor het zwemABC onder tropische omstandigheden
  • Financiële planning: wanneer past een persoonlijke lening in jouw situatie?
  • Groeneveen Toernooiweek met Eredivisie randje
  • Zomerfestijn: zeil deze zomer mee langs vier wereldculturen
  • Tuinmeubelen voor een tuin aan de kust
  • Meer dan 100 prentenboeken gedoneerd aan de VoorleesExpress Velsen
  • Word DJ deze zomer in Velsen!
  • Dubbele zomertentoonstelling in Zee- en Havenmuseum
  • Zo hou je je huis koel bij een hittegolf
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}