Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Hartverwarmend optreden Pip & Co

Door Redactie | 7 januari 2023 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen-Noord – Op woensdag 28 december speelden Pip & Co een speciale kindervoorstelling op de Silja Europa, de boot in Velsen-Noord waar vluchtelingen tijdelijk worden opgevangen. Leonie van der Linden doet verslag van de voorstelling en hoe ouders en kinderen genoten. Rotary Club Velsen maakte deze voorstelling (mede) mogelijk door sponsering met als voorwaarde dat álle kinderen uit Velsen ook welkom zijn op de boot.

Door Leonie van der Linden van Doorn

,,Warmte was wel nodig in dit weer na een barre tocht naar de Silja Europa. De kindervoorstelling voor vluchtelingen en inwoners van Velsen was voor de laatste groep echt een onderneming. Het regende, waaide en het was waterkoud. De somberte overviel je. Daarbij rijd je eerst fout want bij nummer 7, wat is aangegeven op internet, moet je niet zijn. Een stukje verder staat een bord ‘melden bij de portier’. Auto uit, parkeren, terug naar de portier, legitimeren, een flink stuk lopen naar de boot, wederom melden, pasje in ontvangst nemen en dan onder begeleiding naar de bestemming. Maar dan kom je binnen in een echte theaterzaal.

Pip&Co zijn al druk bezig met de belichting. En dan in kleine groepjes komen de gasten binnen. Salih Zengertas met vrouw en kind zijn de eersten. Zij gaan op de eerste rij zitten. Ik neem de gelegenheid te baat om een paar vragen te stellen en kom er achter dat zij Turks zijn en vermeende aanhangers van Gülen, daardoor hun leven niet zeker. ,,We konden elk moment worden opgepakt en zijn gevlucht’’. Salih en zijn vrouw werkten beiden in het onderwijs en missen hun werk enorm.

,,We hebben hier de hele dag niets te doen, dat knaagt aan ons en ook de onzekere toekomst. We willen bouwen aan een nieuw leven maar dat lukt niet op de boot. Er zijn mensen op de boot die al zestien maanden in Nederland zijn, als ik die spreek zakt de moed in mijn schoenen, wij zijn hier pas drie maanden.’’

Licht uit, spot aan

Het wordt stil in de zaal, licht uit en spot aan, de voorstelling begint. De ongeveer zestig aanwezigen, waarvan twintig uit Velsen, kijken een beetje onwennig naar het huiskamertafereeltje, waarin de voorstelling zich afspeelt. Na een minuut of tien komen de kinderen los, ze klappen en zingen mee met het lied Tulpen uit Amsterdam. En als er getoverd wordt klimmen de kinderen het toneel op om te helpen. Veel te snel komt het einde. Pip & Co praten nog gezellig na met de gasten en dan is het echt afgelopen. Rotary Club Velsen die met een mooi bedrag sponsorde is tevreden. ,,Al hopen we altijd op meer aanwezigen’’, aldus voorzitter Jan Karel van Waalwijk van Doorn.’’

Foto onderschrift: Salih met zijn vrouw en kind zijn de eersten bij de voostelling. Foto: Leonie van der Linden

Andere berichten

Bewogen debat inzake Silja Europa→

Schip voor tijdelijke opvang heeft walstroom→

LEZERSPOST: Mijn belevingen op de Silja Europa→

Theatervoorstelling op vluchtelingenboot→


Recent nieuws

  • Thuis in Santpoort
  • Brederode in de klas groot succes!
  • Weer drie zeehonden gemeld
  • Groot onderhoud aan Noordersluis IJmuiden
  • Typisch IJmuiden
  • VSV toont veerkracht
  • Hofstede Biljarttoernooi: de tussenstand na vier weken
  • Opbrengst Havenfestival van het KNRM-team Johanna Louisa
  • Volop keuzes bij TCV en MCIJ
  • Werken bij De Waerden is kijken naar mogelijkheden van mensen
  • Korstanje voor wassen en drogen
  • Gratis foto van uw hond of kat bij Van Roijen
  • Bewogen debat inzake Silja Europa
  • ‘We hebben heel positieve verwachtingen over de huizenmarkt’
  • ‘Iedereen heeft recht op een eigen mening’
  • Laatste maand tentoonstelling ‘Over Nachten’
  • Volle bak IJmuidense derby V.V. IJmuiden – IJ.V.V. Stormvogels
  • Ook gemeente Velsen heeft nu eigen beweegroute
  • De watersnoodramp en de IJM 60 Catharina Duyvis
  • VSV 0-23 winterkampioen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio
  • Santpoort e.o.

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 189-191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu