Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Pieter Vermeulen Museum ontvangt eerste bezoekers

Door Redactie | 12 juni 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Driehuis – Op zondag 6 juni ontving het Pieter Vermeulen Museum, na maanden gesloten te zijn geweest in verband met coronamaatregelen, weer de eerste bezoekers. Familie de Graaf uit Velsen waren de allereerste en werden feestelijk ontvangen.

Afgelopen zondag mocht het museum na een lange periode van sluiting eindelijk weer open voor bezoekers. Familie de Graaf was de eerste en werd dan ook feestelijk ontvangen. Zo kreeg de jongste van de familie een mooie knuffel van een vos. De vos staat centraal bij de interactieve tentoonstelling ’Word zo slim als een vos’. In deze tentoonstelling leren bezoekers waarom alles en iedereen meetelt in de natuur en waarom biodiversiteit belangrijk is. De vos zien we in verschillende leefgebieden en in elk jaargetijde. De vos beschikt namelijk over een groot aanpassingsvermogen en weet wanneer hij in een bepaald gebied moet zijn voor voedsel, voortplanting en veiligheid. De vos is ‘slim’ en in deze tentoonstelling is hij dan ook de centrale figuur die de bezoekers meeneemt door de seizoenen. Voor de kinderen is er een puzzelspeurtocht waarin ze leren over eten en gegeten worden. En hoe alles met elkaar samenhangt als je kijkt naar voedselketens, voedselwebs en voedsel-kringlopen. En aan het eind van de speurtocht kom je erachter dat de slimme vos een belangrijke plek in een gezond ecosysteem heeft.”

Openingstijden en reserveren

Het Pieter Vermeulen Museum is een kindvriendelijk museum en het centrum voor natuur- en milieueducatie in de gemeente Velsen. Het museum is tijdelijk gehuisvest aan de Driehuizerkerkweg in Driehuis. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag en zondag van 13:00-17:00 uur. Het is op dit moment alleen mogelijk om een bezoek te brengen door een tijd te reserveren via de website www.pietervermeulenmuseum.nl.

Foto:

De eerste bezoekers werden feestelijk onthaald. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Knutselworkshop in het vernieuwde Pieter Vermeulen Museum→

Het Pieter Vermeulen Museum: aanwinst voor Velsen en regio→

Driekwart eeuw Rotary Club Velsen→

Het nieuwe Pieter Vermeulen Museum in IJmuiden→


Recent nieuws

  • Hulp nodig met taal, rekenen of computer?
  • Recordomzet 267-ste de Kortebaandraverij
  • Rommelmarkt bij Ontmoetingscentrum Zeestroom
  • ‘Beter kunnen we het niet hebben, we zijn gelukkig’
  • Feestelijke afsluiting jubileumjaar op Plein 1945
  • ‘Wij gaan weer naar school’ campagne van start
  • Fietser gewond na valpartij op Broekbergenlaan in Santpoort-Noord
  • De Nachtjacht als Zomerpret
  • Vrijwilliger in Velsen
  • Fatima vindt zelfvertrouwen bij het Taalhuis van De Bibliotheek Velsen
  • Gratis workshop kennismaken met de lokale politiek en democratie
  • Jacob Visser en zoon Dave maken hun droom waar
  • Friso van Saase ‘Fittest Teen on Earth’
  • Meester Serné haalt herinneringen op
  • Vandaag in het duin
  • Speel met de golven bij beeldenpark Een Zee van Staal
  • Pubquiz in de Regenwulptuin door Samen Velsen
  • Dalende trend in strandafval verbergt dreiging plasticvervuiling
  • De band tussen de familie Boreel en de Engelmunduskerk Oud-Velsen
  • Typisch IJmuiden
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Margadantstraat 34
1976 DN IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}