Oud-Velsen – Op zaterdag 15 augustus nemen ervaren gidsen u mee op een interessante rondleiding door Beeckestijn en de Engelmunduskerk.
Wist u dat er een nauwe relatie was tussen de bewoners van de buitenplaats en bezoekers van de eeuwenoude kerk? Dit én deze twee bijzondere historische gebouwen worden nader bekeken. Niet alleen de naam Boreel komt voorbij, maar ook Brederode, Trip en Corver. Al deze mensen en hun families hebben sporen achtergelaten. En tijdens de rondleiding komt u die te weten. U loopt van Beeckestijn naar de kerk, en onderweg vertelt de gids over de historische gebeurtenissen die hebben plaatsgevonden.
Het programma start in Museumhuis Beeckestijn
10.00 uur met inloop en koffie of thee. 10.15 tot 11.15 uur rondleiding Museumhuis. 11.15 tot 12.15 uur wandeling met gids via de tuin van Beeckestijn en een deel van Hoogergeest richting Engelmunduskerk. 12.30 uur aankomst bij de kerk. 12.30 tot13.00 uur broodjes met koffie en thee in de Engelmunduskerk (niet inbegrepen). 13.00 tot 14.00 uur rondleiding buiten maar zeker ook in de Engelmunduskerk. 14.00 uur presentatie Jaap Boreel: familiebeelden, afsluiting met kopje koffie of thee. 14.30 uur terug naar Beeckestijn op eigen gelegenheid.
Praktische informatie
Startadres: Buitenplaats Beeckestijn, Rijksweg 134, Velsen-Zuid. Tijd: zaterdag 15 augustus 2026 inloop 10.00 uur, aanvang 10.15 uur. Tickets: 15 euro te bestellen via www.podiumengelmundus.nl/agenda. (Afbeelding aangeleverd)

