Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Typisch IJmuiden: een ‘luchtig’ onderwerp

Door Redactie | 12 december 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

Wekelijks staan we in deze rubriek aan de hand van een foto stil bij een IJmuidens onderwerp naar aanleiding van de actualiteit, een bijzondere gebeurtenis, een evenement of gewoon een van de mooie taferelen die IJmuiden biedt. In deze aflevering aandacht voor een ‘luchtig’ onderwerp.

Door Erik Baalbergen

Mogen we al spreken van de ‘donkere dagen voor de kerst’? Figuurlijk mag dat zeker. Dat de dagen richting het jaareinde steeds donkerder worden is geen verrassing en zal ook niemand zijn ontgaan. We stevenen immers af op de dag met het minste daglicht in het jaar. Deze dag valt jaarlijks rond 21 december, in de week voor kerst. Dit jaar valt deze dag precies op 21 december. Daarna gaan we wat daglicht betreft weer opbouwen. Gelukkig zorgen de kerstverlichting en de feestmaand voor enige verlichting in deze donkere dagen!

Maar het zijn de laatste weken – dit schrijvende – ook letterlijk donkere dagen voor de kerst. In elk geval tot in het afgelopen weekend heeft het weer ons een en al treurigheid geboden. Het beetje daglicht dat ons nog gegund is, wordt vooral gevuld met grijze luchten afgewisseld met buien. Maar de optimisten en plaatjesmakers onder ons laten zich qua weer niet snel uit het veld slaan, en weten te genieten van fraaie wolkenpartijen, buienluchten, over onze pieren slaande golven, onder het wassende zeewater “verdwijnende” stranden, uit de mist opdoemende schepen, regenbogen en met veel ochtend- en avondrood gepaard gaande zonsopkomsten en ‑ondergangen.

Afgelopen zaterdag was weer zo’n typisch mistroostige dag. Na mist kwam grijze lucht, gevolgd door vele uren regen. Maar op de valreep kreeg de dag toch nog een gouden randje. Tegen zonsondergang brak het wolkendek boven zee en konden we genieten van de laatste zonnestraaltjes en vooral de imposante door de zon belichte laatste stuiptrekkingen van de grijze massa. Vanaf de IJmuiderslag leverde dat, vlak nadat de zon zich ten ruste had gelegd, bijgaand plaatje op. Genieten toch?

Foto: Erik Baalbergen

Andere berichten

Typisch IJmuiden: klusje in de Vissershaven→

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)→

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 2): het tracé in de loop der jaren→

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg→


Recent nieuws

  • Laat de Zomerpret maar beginnen!
  • Vandaag in het duin: Op zoek naar de zebrarups en de sint-jacobsvlinder
  • Deze zomer extra openstellingen Forteiland IJmuiden
  • Landelijke Open Imkerijdagen 2025
  • Typisch IJmuiden: klusje in de Vissershaven
  • Bij de redactie aan tafel : Annet van der Vlugt
  • Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum
  • Buurtbarbecue: smullen en genieten van een kleurrijk samenzijn!
  • De ‘vernieuwbouw’ is begonnen
  • Lange Nieuwstraat 12 t/m 178  krijgt duurzame metamorfose
  • Rondleiding door Oud Velsen
  • Feestelijke start van Zomerpret in Sporthal Oost
  • Blik op een buurtkastje
  • Om vast in de stemming te komen
  • Afzwemfestijn bij Watervrienden IJmuiden
  • Hooggespannen verwachtingen voor jubileumeditie Summer Park Sessions
  • Franciscus got Talent!
  • Hoe krijg je als bedrijf voet aan de grond in Duitsland?
  • ‘Wie jarig is trakteert’
  • Tip van de bakker!
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}