Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Zondag 4 juli herstart publieksdagen Forteiland

Door Redactie | 29 juni 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – Zondag 4 juli is het Forteiland weer opengesteld voor bezoekers. Zestien maanden lang was Forteiland IJmuiden, onderdeel van de Stelling van Amsterdam, gesloten door de pandemie. Door de huidige versoepelingen kan er weer een aanvang gemaakt worden met het ontvangen van bezoekers. Dit blije nieuws klinkt voor de vele vrijwilligers van Vereniging Forteiland IJmuiden als muziek in de oren. Zij staan te trappelen om hun geliefde eiland weer op te gaan en bezoekers te vertellen over de geschiedenis en over alle sporen, die op het vier hectare grote eiland nog zichtbaar zijn. 

Er zullen drie overvaarten met een nog gelimiteerd aantal bezoekers plaatsvinden, verzorgd door de M.S. Koningin Emma, het motorschip van de eerste IJmuidense Rondvaartmaatschappij. Door beperkende maatregelen zal er een maximaal aantal bezoekers op het eiland toegelaten worden, zodat er voldoende afstand gehouden kan worden.

In het fort zelf zullen de vrijwilligers een eenvoudige catering van koffie, thee en water verzorgen. Een eigen lunchpakketje of snack meenemen is dus aan te raden. Ook zullen er op een tiental strategische plekken gidsen staan, die het een en het ander vertellen, aan wie dat wil. Zij beantwoorden de vragen, die oprijzen. Zij weten ook boeiende anekdotes door te geven, over wie in het fort woonde en werkte sinds 1888. Er kan vrij worden rondgelopen, men kan op informatieborden veel informatie vinden en ook op internet staat veel informatie. Voor mensen die slecht ter been zijn, is Forteiland helaas geen aanrader. Er zijn drie verdiepingen en geen lift. En op het terrein om het fort heen, vragen bunkers, hoogteverschillen en zandpaden om goed schoeisel. Omdat Forteiland tussen de pieren in zee ligt, is het er koeler en winderiger dan aan wal. Met de kleding is het een aanrader om daar rekening mee te houden.

Meer informatie?

Kaartverkoop online via www.ijmuidenserondvaart.nl.

Tarief: € 14,50 p.p. (max. 4 kinderen tot 6 jaar gratis)

Vertrektijden: 10.45 uur / 12.45 uur / 15.10 uur.

Retourtijd naar keuze: 13.00 uur / 15.15 uur / 17.25 uur.

Foto:

Er zullen drie overvaarten met een nog gelimiteerd aantal bezoekers plaatsvinden. Foto: Arita Immerzeel

Andere berichten

Laatste Publieksdag van het jaar op Forteiland→

Publieksdag Forteiland IJmuiden→

Zondag 5 juli ‘Anderhalvemeter Publieksdag’ Forteiland IJmuiden→

Publieksdag Forteiland→


Recent nieuws

  • Kinderboom in Driehuis gesneuveld
  • TV-abonnement: nuttige voorziening of overbodige luxe?
  • DCIJ-nieuws: Bos en Doornbosch meteen scherp bij seizoensopening
  • Ruim u boekenkast lekker op, gun uw boeken een tweede leven
  • Blik op een buurtkastje
  • Leer (slim) schaken bij Schaakclub Santpoort
  • Na het grote succes van vorig seizoen is Fish & Film terug!
  • Multigroove Festival zaterdag afgelast door overmacht
  • LTC Hofgeest viert 35 jaar
  • Nieuwe koers en jaarplan 2026: meer passende woningen voor ouderen in Velsen
  • Nieuw seizoen Voetbal Herinneringen Telstar
  • Muziekvereniging Soli en dansstudio Jolein houden open dag
  • Mees(ter) Klesser in Holland’s got Talent
  • Typisch IJmuiden: de plannen voor de aanleg van het Noordzeekanaal (deel 1)
  • Knutselen met dino’s in Pieter Vermeulen Museum
  • Kunstenaars Collectief Velsen exposeert in Raadhuis voor de Kunst 
  • Felison Brass en Velser Amusements Orkest op VG-concert
  • Open Monumentendag
  • Michelangelo in beeld en geluid en MirAnDa Trio in ’t Mosterdzaadje.
  • Schilderijenexpositie in Oudkatholieke kerk
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}