Wandeling bij zonsopkomst om stil te staan bij suïcidaliteit
Velsen – In de vroege ochtend van dinsdag 8 september vindt in Velsen een Walk into the Light plaats: een wandeling bij zonsopkomst voor openheid, verbondenheid en (h)erkenning rondom suïcidaliteit. Walk into the Light maakt deel uit van de Wereld Suïcide Preventie Week (7–13 september) en wordt dit jaar op tientallen plekken in het land georganiseerd, in een beweging die blijft groeien.
Deelnemers wandelen in stilte of gesprek samen een route van ca. 4,5 kilometer. Onderweg is ruimte voor reflectie, ontmoeting of gewoon samen zijn. De wandeling begint om 6.15 uur bij Buurthuis De Brulboei in IJmuiden en eindigt met een gezamenlijk ontbijt op dezelfde locatie. Iedereen is welkom. Deelname is gratis. Aanmelden is nodig via www.walkintothelight.nl, in verband met de voorbereiding en het ontbijt. Er is een beperkt aantal plaatsen.
,,Walk into the Light biedt een moment van verbinding voor iedereen die geraakt is door suïcide, direct of indirect.” De wandeling in Velsen wordt georganiseerd door het Sociaal Wijkteam Velsen en Welzijn Velsen, met ondersteuning van Stichting Suïcide Preventie Centrum, initiatiefnemer van Walk into the Light. In 2024 liepen al 1.275 mensen mee op 24 locaties, in 2025 werd er door 2827 deelnemers op 54 locaties gelopen; dit jaar groeit het initiatief opnieuw.
Meer informatie: www.walkintothelight.nl.
Een mooi moment van verbinding. Foto: aangeleverd

