Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Meester Serné haalt herinneringen op

Door Redactie | 4 augustus 2024 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

Meester Serné was 41 jaar leerkracht in IJmuiden op de Marnixschool. De naam van deze school veranderde later in Het Kompas. Hij deelt zijn belevenissen en herinneringen regelmatig met ons in een column. Deze keer: Leren lezen en spellen met behulp van Rummikub?

Een oud-leerling, nu een man van eind veertig, vertelde mij hoe hij heeft leren lezen en spellen in de eerste klas van de Marnixschool. Hij vertelde een vroege leerling te zijn die moeite had met de taalvaardigheden lezen, schrijven en spellen.  Bovendien was hij nog erg speels. De juf van de eerste klas was een oudere, ervaren leerkracht met een verouderde manier van lesgeven waar de jongen niets van begreep en hij raakte op taalgebied achterop, werd erg onzeker en gefrustreerd. Op een zekere middag was het weer ‘Spelletjesmiddag’. Allen mochten een spelletje uit de spelletjeskast in de klas kiezen. Daarbij waren ook gezelschapsspellen. De juf had voor hem en enkele andere taalzwakke kinderen Rummikub uit de kast gepakt. Samen speelden ze dit spel aan haar tafel.

De nu bijna vijftigjarige ‘jongen’ vertelde mij dat hij dankzij de juf en Rummikub beter was geworden in spelling en lezen. Zijn zelfvertrouwen groeide en de onzekerheid verdween. Hij is er zijn juf tot op de huidige dag dankbaar voor.

Na dit verhaal dacht ik: ,,Rummikub is toch iets met cijfers en niet met letters?’’

Na enig rondvragen bleek dat zo te zijn. Maar welk taalspel heeft de juf in die tijd (voor Internet) dan wel gebruikt bij kinderen met spellingproblemen? Ik kwam er achter, dat het waarschijnlijk Scrabble geweest moest zijn, een spel waarbij zowel de letterherkenning als het woordbegrip centraal staan. Ik nam contact op met de ‘jongen’ en vroeg hem of het misschien Scrabble kon zijn. Na enige aarzeling luidde het antwoord: ,,Ja, dat denk ik dan wel, maar ik heb er in elk geval hoe dan ook, goed van leren spellen en lezen, dankzij dat spel en…de juf.’’ ,,Of het Rummikub of Scrabble heette maakt me eigenlijk niet uit.’’

Een andere ‘jongen’, dezelfde leeftijd en uit dezelfde klas herinnerde zich niet  dat hij ooit met de juf Scrabble heeft moeten spelen. Hij oefende gewoon de letters en de woorden thuis met zijn moeder in de keuken tijdens de afwas.

Ontroerend om zo’n positief verhaal te horen over zijn ‘oude juf’, die ook een collega van mij was, waarmee ik tot aan haar dood bevriend mee ben geweest. Zij heeft hem leren spellen, niet met  Rummikub maar met Scrabble. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Meester Serné haalt herinneringen op→

Meester Serné haalt herinneringen op→

Meester Serné haalt herinneringen op→

Meester Serné haalt herinneringen op→


Recent nieuws

  • Grote brand Trawlerkade
  • ‘Stop geweld tegen vrouwen’
  • Bunker-Doe-Dag voor gezinnen in Nationaal Park Zuid-Kennemerland
  • Oktoberfest op Plein 1945
  • Buurt Zomer Feest in Oud-IJmuiden
  • Kledingbeurs voor het goede doel draait al jaren goed
  • Kinderboom in Driehuis gesneuveld
  • TV-abonnement: nuttige voorziening of overbodige luxe?
  • DCIJ-nieuws: Bos en Doornbosch meteen scherp bij seizoensopening
  • Ruim u boekenkast lekker op, gun uw boeken een tweede leven
  • Blik op een buurtkastje
  • Leer (slim) schaken bij Schaakclub Santpoort
  • Na het grote succes van vorig seizoen is Fish & Film terug!
  • Multigroove Festival zaterdag afgelast door overmacht
  • LTC Hofgeest viert 35 jaar
  • Nieuwe koers en jaarplan 2026: meer passende woningen voor ouderen in Velsen
  • Nieuw seizoen Voetbal Herinneringen Telstar
  • Muziekvereniging Soli en dansstudio Jolein houden open dag
  • Mees(ter) Klesser in Holland’s got Talent
  • Typisch IJmuiden: de plannen voor de aanleg van het Noordzeekanaal (deel 1)
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}