Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Leerling Technisch College Velsen wint Mensenrechtenprijs

Door Redactie | 23 juni 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – Wat krijg je als je leerlingen uit de bovenbouw van het vmbo uitnodigt om zich te verdiepen in mensenrechten? Het Maritiem College IJmuiden en het Technisch College Velsen deden dit in de maatschappijleerlessen en op 19 mei leverde dit zes enthousiaste en enigszins gespannen kandidaten op. Zij waren geselecteerd uit 120 klasgenoten vanwege hun passievolle en toch realistische hulp-plan voor een misstand in de wereld. Deze leerlingen mochten komen naar de 3DMakersZone in de Haarlemse Waarderpolder, waar de Soroptimistclub Haarlem en omstreken hen ontving voor een competitie en directe jurering met uitreiking. Maar allereerst met broodjes en rondleiding door de opnamestudio. De 6 kandidaten streden met elkaar door middel van een eigengemaakt filmpje over hun gekozen mensenrechtenprobleem. Er stond een trofee op het spel (de Gouden S.T.E.M.: de Soroptimisten Trofee Educatie Mensenrechten) en 300 euro, te besteden aan het zelfbedachte hulp-plan. In de studio werden zij via zoom bevraagd door een deskundige jury, dit alles werd via een live stream uitgezonden voor belangstellenden. De toeschouwers van de live stream konden via Mentimeter hun voorkeur uitbrengen voor één van hen: de publieksprijs. De winnaar van de publieksprijs (bioscoopbonnen) was Carlito Sordam, die zich sterk maakte voor kinderen in Ghana die worden uitgebuit aan het Volta-meer. Carlito wil geld bij elkaar brengen door een voetbaldag met een Kameroense  keeper om met de opbrengst deze kinderen te helpen. 

Na de opwinding van de publieksprijs werd de dag voor Carlito nog meer bijzonder toen aan hem ook de juryprijs werd toegekend. Nu kan hij zijn plan echt gaan uitvoeren. De school gaat hem helpen om deze voetbaldag te verwezenlijken. 

De Gouden S.T.E.M. werd georganiseerd en aangeboden door Soroptimistclub Haarlem e.o.. Soroptimisten zijn georganiseerd in een wereldwijdnetwerk van vakvrouwen die opkomen voor de positie van vrouwen en kinderen. Dit project vertegenwoordigt veel van de idealen van deze club. 

Foto:

Met de cheque de winnaar, Carlito Sordam. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Leerlingen van het Technisch en Maritiem College IJmuiden goed voorbereid op de Grachtenloop Haarlem→

Geen betere plek voor 300 jaar oud anker dan Campus ’t Dok→

‘Het is een luxe dat ik kan stoppen nu ik het nog zo leuk vind’→

Velsen is weer een paar kanjers rijker!→


Recent nieuws

  • Bij de redactie aan tafel : Greetje Mahadew
  • Maria van Lourdes en oud papier
  • DCIJ-nieuws: lichtpuntjes tegen grootmeestersgilde
  • Tip kerstvakantie: Dino’s in Driehuis
  • Haventeam Velsen ontdekt ruim 500 hennepplanten tijdens controle
  • Kerstspeurtocht Hart voor IJmuiden
  • December: een periode van stijl en gezelligheid
  • Snackbar Peter geeft bonnen voor lekkere snacks aan Voedselbank
  • Kerst in het centrum van IJmuiden
  • Keszi Coaching & Consultancy zet jongeren én gezin centraal
  • Waarom steeds meer zzp’ers kiezen voor een leaseauto
  • Herdertjestocht 2025 in Oud-Velsen
  • Romantiek met Trio Reinecke en Tsjechische Kerst in ’t Mosterdzaadje
  • Kinderen in korte broek voor het goede doel!
  • De vertrouwde keuken weer helemaal als nieuw
  • Autobranden teisteren Haarlem, wat kunt u doen?
  • ‘Jullie zijn goede mensen, Nederland is een droomland’
  • Politie doet onderzoek in IJmuiden na vondst dode in Noordzeekanaal
  • Een prachtige opbrengst
  • Het Molenduin organiseert kerstmarkt in Het Terras
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}