Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Meester Serné haalt herinneringen op

Door Redactie | 7 januari 2023 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

Meester Serné  was 41 jaar leerkracht in IJmuiden op de Marnixschool. De naam van deze school veranderde later in Het Kompas. Hij deelt zijn belevenissen en herinneringen regelmatig met ons in een column.

Kinderen van twee landen ver van elkaar voelen en vullen elkaar aan

In 2014 ging in groep 7/8 het thema over Tropisch Regenwoud. Ik kende een bloemenwinkel in het centrum van Amsterdam, gespecialiseerd in tropische planten en producten en legde uit dat ik spullen zocht om de klas aan te kleden met oerwoudspullen .De eigenares vertelde dat haar zuster in Suriname dakloze zwerfkinderen opving en een beetje scholing gaf, zonder salaris. Ik mocht allerlei noten, lianen en planten uitzoeken.

Op school vertelde ik hoe ik aan die spullen kwam en het verhaal over de dakloze zwerfkinderen in Suriname, die opgevangen werden door de zuster van de Amsterdamse bloemiste. De kinderen gingen zich verdiepen in de situatie in Suriname en het Tropisch Regenwoud. Ik sloot aan met taal-, aardrijkskunde- en geschiedenislessen omtrent dit onderwerp.

Een plan ontstond voor een hulpactie voor hun arme leeftijdsgenoten. Er werden lege flessen ingewisseld voor statiegeld. Ze organiseerden een sponsorloop, een rommelmarkt en verkochten hapjes. Éen van de meisjes heeft in haar kerk een pleidooi gehouden (met een vriendinnetje) en daarbij 400 euro opgehaald na de collecte! Alle kinderen droegen hun steentje bij.

Op school mailden we brieven naar de kinderen in Suriname, waar ook antwoord op kwam. Er ontstonden vriendschappen tussen kinderen uit beide landen. Zo leerden onze kinderen en de overzeese leeftijdgenoten veel van elkaar en van elkaars cultuur en leefwijze. De betrokkenheid was groot. De opbrengst van de actie was 1300 euro.

Ik heb de vrouw van de Amsterdamse bloemenwinkel naar school gehaald. De kinderen vertelden haar over de actie en wat ze wisten over Suriname en het Tropisch Regenwoud. Er was een grote gouden schuifenvelop gemaakt, zoals op de televisie, waarop het bedrag stond, waarna we het geld overhandigden. De bloemiste zorgde dat het geld in Suriname terecht kwam.

Haar zus in Suriname was dankbaar en wilde iets tastbaars terugdoen. We gingen samenwerken.

Onze kinderen uit beide werelddelen, kwamen na mailcontact overeen, dat mijn kinderen korte tekstjes gingen schrijven en de Surinaamse kinderen daar kleine schilderijtjes bij gingen maken. Het eindresultaat was een boekje met op de ene pagina een tekst van een van mijn kinderen en op de pagina ernaast de tekening van het Surinaamse kind. Het boekje is uitgegeven in Suriname.

Al mijn kinderen kregen een exemplaar van dat boekje toegestuurd.

De presentatie van het boekje is uitgezonden door het Jeugdjournaal in Suriname tijdens de opening van de Surinaamse Kinderboekenweek.

Daar hebben we in de klas via internet naar gekeken, met het boekje voor ons.

Een indrukwekkende actie!

Foto: aangeleverd

Andere berichten

Meester Serné haalt herinneringen op→

Het ruikt hier naar Ouderraad→

Meester Serné haalt herinneringen op→

Meester Serné haalt herinneringen op→


Recent nieuws

  • By Jon: ‘Het haltergehalte ontstegen’
  • Leger des Heils heeft collectanten nodig in Velsen
  • Jong viool talent en vader en dochter in ’t Mosterdzaadje
  • Albert Heijn Marsmanplein: grootste lokale spaaractie historische plaatjes start 30 september
  • Eerste woningen Hofgeest Buiten in Velserbroek opgeleverd
  • Knutselworkshops Pieter Vermeulen Museum
  • Lezerspost
  • Een sterk tuinontwerp: Verrassingstuin.nl
  • Nieuwe uitvoeringsovereenkomst BIZ IJmuiden een feit
  • Zwervertjes verwennen op Dierendag?
  • Blik op de bouw van de zoutdam
  • Erehaag voor overleden politieagent op begraafplaats Westerveld
  • Historische wandeling door park Velserbeek
  • VG-concert De Jonge Stem en Unidos
  • Nadenken over watergebruik bij De Pionier
  • Beleef Summer Park Sessions opnieuw met RTV Seaport
  • Het is weer oogsttijd voor de stoofperen
  • Navigeren door de eeuwen
  • Opening theaterseizoen Stadsschouwburg jazzy en gezellig
  • Een brief van de koning…
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio
  • Santpoort e.o.

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer Jutter | Hofgeest
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Castricummer
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Heemsteder
WONEN.nl Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu