Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy
Jubileumtentoonstelling Iskes in Zee- en Havenmuseum

Jubileumtentoonstelling Iskes in Zee- en Havenmuseum

Door Redactie | 19 april 2018 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

In het Zee- en Havenmuseum vond vorige week de opening plaats van de tentoonstelling ‘50 jaar Iskes in IJmuiden’. Een expositie die, met foto’s en fraaie scheepsmodellen, een duidelijk beeld geeft van een bedrijf dat begon als een lokale sleepdienst tot een inmiddels wereldwijd opererend bedrijf met momenteel 19 schepen die onder de vlag van Iskes varen. ,,En daar komen binnenkort nog schepen bij’’, laat Jim Iskes zich ontvallen.

De tentoonstelling is deels opgezet rond ‘het grote sleepbotenspel’ waardoor het ook voor jeugdige bezoekers leuk en leerzaam is om de expositie te bezoeken.

,,De tentoonstelling vind ik heel geslaagd, maar wat er voor mij uitspringt is het sleepbotenspel dat men heeft opgezet’’, vertelt Anneke, de echtgenote van Ben Iskes. ,,Het gaat nu, tijdens de opening, allemaal wat snel maar ik kom één dezer dagen beslist terug om het op mijn gemak nog eens goed te bekijken en te spelen’’.

Cor Oudendijk, voorzitter van het Zee- en Havenmuseum, beschreef eerder in zijn openingswoord de ontstaansgeschiedenis van het bedrijf. Ben Iskes nam 50 jaar geleden de sleepdienst IJmuiden over van Jaap Visser (‘Japie Overzet’), waarna het bedrijf startte onder de naam Sleepdienst Ben Iskes. Gedurende deze 50 jaar is de vloot steeds verder uitgebreid naar momenteel 19 schepen.

Jim Iskes, de zoon van Ben, kwam na het afronden van de Zeevaartschool halverwege de tachtiger jaren in dienst en heeft sinds 2014 de algehele leiding over Iskes Towage & Salvage, zoals de huidige naam van het wereldwijd opererende bedrijf nu luidt. Toevallige bijkomstigheid bleek nog dat niet alleen het bedrijf dit jaar het 50-jarig bestaan viert, maar ook dat Jim dit jaar 50 is geworden.

De tentoonstelling is te bezichtigen tot en met zondag 6 januari 2019. Het museum  aan de Havenkade 55 in IJmuiden is geopend op de woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur.

Zie ook www.zeehavenmuseum.nl.

(foto: Joop Waijenberg)

Andere berichten

Een IJmuidense politieman vertelt→

De Jonge Stem in Concert - 65 jaar De Jonge StemDe Jonge Stem in Concert – 65 jaar De Jonge Stem→

Staaltheater in Een Zee van StaalStaaltheater in Een Zee van Staal→

BunkerdagBunkers in Driehuis voor één dag open→


Recent nieuws

  • Benefietconcert in de Naaldkerk
  • Welzijn Velsen zet 65-plussers in beweging tijdens Nationale Beweegweek
  • Broekenactie bij Patrick van Keulen: de tweede voor de halve prijs!
  • Het vertrekpunt van Bram Diepstraten: gevoel voor de mensen om hem heen
  • Veiligheidsrisicogebied rondom wedstrijd tegen FC Emmen
  • Lekkers voor moeders en een gezellige braderie in Centrum IJmuiden
  • Jazz in Driehuizz!
  • Herdenking op Duinhof druk bezocht
  • Nationale Molendag zaterdag 10 mei
  • Loop mee met de Vissenloop IJmuiden! Samen in beweging tegen kanker
  • Wethouder Sander Smeets legt bloemen op oorlogsgraven De Biezen 
  • Tekenen van een defecte lambdasonde: wanneer is vervanging nodig?
  • louislouis verwent Velsen al een jaar
  • Slagerij van Olphen: ‘Het moment om te veranderen was nu’
  • Opening van het vaarseizoen
  • Groen het nieuwe blauw?
  • Vieren van vrijheid in Velsen    
  • Kerkdienst te velde zeer gewaardeerd  
  • Jan Bonekamp voor de 19e keer herdacht op Westerbegraafplaats 
  • Nathanael Korf voorgedragen als nieuwe wethouder in Velsen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}