Velsen-Zuid – Onder deze prikkelende titel presenteren zes kunstenaars zich in de maand oktober in het Raadhuis voor de Kunst, Torenstraat 7 in Velsen-Zuid. De kustenaars, die vijf disciplines presenteren, zijn in willekeurige volgorde hieronder kort omschreven.
Annemarie Sybrandy: mozaïek. Annemarie houdt van recycelen, stukjes servies combineren met glimmers, tegels, keramiek plakken op objecten. Jan van den Bos: beeldhouwer. Het werk van Jan ontstaat met ‘krabbeltjes’ en vrije ingevingen. Jasmijn Tolk: fotografie. ‘Les Petites’ is een fotografische sprookjesserie, met daarin centraal meisjes van zeven. Onschuld van kinderen. Herbert Immer Willems: schilderkunst. Centraal thema is ‘heemding’: een gevoel van thuiskomen, van terugkeren naar een plek waar balans en harmonie overheersen en conflict en verlatenheid ontbreken. Ellen Kuijl: glaskunst. Met metaal en gefused glas werkt ze aan objecten die door het (verhittings)proces het principe van de verbinding en samenvoeging presenteren. Otto Moison: fotografie. Fotograferen is eigenlijk het even stilzetten van een moment waar je zo vaak aan voorbij gaat.
De expositie is open vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De ‘officiële’ opening, met muziek, hapjes en drankjes, is op vrijdag 6 oktober om 20.00 uur in Torenstraat 7, Velsen-Zuid. Toegang gratis. De expositie is daarna open tot en met 30 oktober. Elk weekend zullen de kunstenaars zelf zoveel mogelijk aanwezig zijn om tekst en uitleg te geven over hun werk en hún enthousiasme met u te delen.
Foto: Goede raad is Kunst in het Raadhuis voor de Kunst. Foto: aangeleverd