Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Wethouder Smeets opent foto expositie in Raadhuis voor de Kunst

Door Redactie | 28 maart 2024 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen-Zuid – Zaterdagmiddag werd in het Raadhuis voor de Kunst aan de Torenstraat in Oud-Velsen de foto-expositie Het Nieuwe Leven geopend door wethouder Sander Smeets. De opening werd door tientallen mensen bijgewoond, waaronder de kunstenaars zelf.

Door Arita Immerzeel

Waar organisator Pieter van Geest voorheen een aantal jaren exposities organiseerde in de Visserhallen in Oud-IJmuiden, wijkt hij met Het Nieuwe Leven uit naar een ander oud deel van onze gemeente. Dertien beeldende kunstenaars krijgen in die sfeervolle ambiance volop de gelegenheid om hun werken te laten zien. Tientallen foto’s tonen ons het leven van alledag vanuit verschillende perspectieven.

Anno Max Marum is de enige kunstenaar, die met diens reliëf Breathing naar buiten treedt. Het werk beweegt en maakt geluid. Het werk lijkt onder een laag wit plastic adem te halen in drie ritmes. De foto’s van Pieter van Geest tonen ook ritmes. Op zijn foto’s zijn rijen schoenen en warenhuizen in beeld gebracht. Bart Smulders is ook al een man van ritmes met zijn realistische dronewerken van vooral bollenvelden. Op de expositie Het Nieuwe Leven zijn allerlei verschillende onderwerpen in beeld gebracht. Er is veel te zien, voor elk wat wils. 

Martin van der Giesen weet met zijn gedetailleerde foto’s van een GGZ instelling van treurigheid iets leuks te maken. Daan Ruijter lijkt een politiek statement tegen de afvalberg in de ‘fast fashion’ te willen maken. Lucienne van der Mijle toont Japanse meisjes met punk-uiterlijk of tong uit de mond.

Wethouder Smeets opende de expositie door het glas te heffen op de nieuwe start met Het Nieuwe Leven. ,,Mooi, zo na Visserhallen als locatie. Een waardig alternatief.”

Foto-expositie Het Nieuwe Leven in Raadhuis van de Kunst is gratis te bezoeken  vrijdag t/m zondag 13.00 uur- 17.00 uur t/m 21 april 2024. Meer informatie: www.raadhuisvoordekunst.nl.

Smeets noemt de locatie een waardig alternatief van de Visserhallen. Foto: Aria Immerzeel

Andere berichten

Kunstenaars Collectief Velsen en gasten in Raadhuis voor de Kunst→

Expositie Het Nieuwe Leven→

Expositie Het Nieuwe Leven→

Cliff´s Curious Collection in Raadhuis voor de Kunst→


Recent nieuws

  • De summer sale is begonnen bij Van Delden Mode
  • Na rustige weken weer veel aan de hand voor RTZ
  • Dressuurwedstrijd senioren op Manege Kennemergaarde
  • Leerlingen van het Technisch en Maritiem College IJmuiden goed voorbereid op de Grachtenloop Haarlem
  • Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum
  • Opnieuw succes voor Team Stormvogels uit IJmuiden
  • BuitenGewoon: waardevol, menswaardig en midden in de samenleving
  • Met groep 2/3 naar Vis van Kaatje
  • Wempe Automotive viert éénjarig bestaan met dank aan klant
  • Midzomeravond concert in de tuin van de Engelmunduskerk
  • Bosbeekschool Meisjes Groep 5/6 Nederlands Kampioen Schoolvoetbal 2025
  • ShowcaseWeekend in Theater De 3Klank
  • Takko Fashion ook in Velserbroek
  • Beer mist baasje
  • Mooi warm voorjaar zorgt voor extra vette Hollandse Nieuwe
  • Haventheater IJmuiden luidt samen met Welzijn Velsen de zomer in met spectaculaire filmvertoning van A Minecraft Movie voor jongeren
  • Irma met pensioen
  • Afwisselend programma Zomerpret Velsen 2025   
  • Direct omwonenden luiden noodklok AZC-plannen Santpoort-Zuid
  • Afscheidsbijeenkomst Peter Zoontjes in Telstar stadion
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}