Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Glazen vissen krijgen tweede leven tijdens Vissenloop en VissenRun

Door Redactie | 23 mei 2026 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Velsen – Tijdens de Vissenloop en VissenRun op 30 en 31 mei krijgen de bekende glazen vissen uit IJmuiden een mooie nieuwe bestemming. Bezoekers en inwoners kunnen tijdens het sportieve weekend een vis aanschaffen in ruil voor een donatie aan KWF Kankerbestrijding.

De glazen siervissen maakten deel uit van het kunstwerk in de betonnen muur aan de Kromhoutstraat. Het kunstwerk verwees speels naar de visserijgeschiedenis van IJmuiden en maakte de toegangsweg naar het strand herkenbaarder. In de praktijk bleek dat de lijm en kit waarmee de vissen waren bevestigd niet bestand waren tegen de zeewind, het zout en de regen. Ze vielen uit de muur waardoor de gemeente besloot de vissen uit de muur te halen.

Door de hoge herstelkosten en de druk op de gemeentelijke financiën besloot de gemeente Velsen de glazen vissen niet terug te plaatsen in de muur. Dit bood ruimte om na te denken over een andere, positieve bestemming.

Symbolische opbrengst

Die bestemming is gevonden in samenwerking met de organisatie van de Vissenloop en VissenRun. De gemeente Velsen stelt 500 vissen beschikbaar. Tijdens het evenement kunnen deelnemers en bezoekers tegen een donatie van minimaal 5 euro een eigen glazen vis mee naar huis nemen. De volledige opbrengst gaat naar KWF, dat zich inzet voor kankeronderzoek, palliatieve (na)zorg en ondersteuning van patiënten en naasten.

Doe mee

Iedereen is van harte welkom om op 30 en 31 mei mee te lopen, te rennen of gewoon langs te komen. Mensen kunnen maximaal drie glazen vissen per persoon aanschaffen en op is op. Met het kopen van een glazen vis steunen inwoners niet alleen KWF, maar nemen zij ook een tastbare herinnering aan 150 jaar IJmuiden mee naar huis. Zo geven we de glazen vissen samen een mooie toekomst voor het goede doel.

Wil je ook zo’n unieke glazen vis? Dat kan dus. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Lopen voor het goede doel→

Recordopbrengst Vissenloop 2026→

VissenRun zorgt voor ontzettend veel fun→

VissenRun vraagt begrip van omwonenden en weggebruikers→


Recent nieuws

  • Collectanten voor zwervers
  • Sneak-previews voor Gemeenteraad Velsen en buren
  • Meester Serné haalt herinneringen op
  • Boer & Markt Santpoort keert terug op zondag 14 juni
  • Lancering Eerste Stenen Beeldbank Historische Kring Velsen
  • Soli’s Binge Festival
  • Jongeren in gesprek met nieuwe gemeenteraad tijdens pizza-avond in Velsen
  • Expositie Van Akker tot Abdij
  • Zorg, herstel en levenservaring komen samen
  • Het Gezelligheidskoor De Delta Singers sluiten 20e seizoen af
  • Bunkerdag IJmuiden goed bezocht
  • SV Terrasvogels actief in de zomer
  • Groep 5/6 van de Franciscusschool schoolhockeykampioen
  • Lezerspost
  • Vijfde editie Kunstroute Velsen 2026
  • Sneak-previews voor Gemeenteraad Velsen en buren
  • Telstar verwelkomt Marcel Groninger als nieuwe assistent-trainer
  • Achter de schermen van de Popbunker
  • Kim & Jindy zorgen voor een geweldig straatbeeld
  • Persoonlijke verhalen en op stap met visser Bram
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}