Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Expositie ‘Sail IJmuiden’ in Zee- en Havenmuseum

Door Redactie | 3 juli 2020 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – Vanaf zaterdag 4 juli kunnen bezoekers van het Zee- en Havenmuseum genieten van de tentoonstelling ‘Sail IJmuiden’. Het museum beheert juweeltjes van scheepsmodellen, met aandacht en precisie gemaakt. Deze modellen kunnen nooit in de permanente tentoonstellingen worden getoond, omdat zij geen directe binding hebben met IJmuiden of met de geschiedenis van de IJmond. Deze schepen hadden wel in de sail-in parade van SAIL Amsterdam kunnen meevaren.  

Met de tentoonstelling Sail IJmuiden laat het museum het publiek genieten van een parade van prachtige modellen van ‘sailwaardige schepen’, zoals de clipper “Stad Amsterdam’, de ‘Amerigo Vespucci’, de ‘Groene Draak’ en de ‘Danmark’.  Deze sail-parade van scheepsmodellen wordt gecombineerd met een (verkoop) expositie van maritiem schilder Willem Eerland. De voorgaande expositie ‘Willem Eerland met schepen in IJmuiden’ is voor ‘SAIL IJmuiden ‘ aangevuld met sail-gerelateerde schilderijen, waaronder de clipper ‘Stad Amsterdam met de Shabab Oman II’, de ‘Passat’ en de ‘Viking’. Ook toont Willem Eerland een aantal zeilschepen van de beroemde Finse rederij Gustaf Erikson, waaronder de viermaster ‘Moshulu’, in de vorige eeuw het grootste zeilschip in de graanhandel tussen Europa en Australië. 

De tentoonstelling ‘Sail IJmuiden’ is te zien tot en met 31 oktober. 

Het museum is geopend op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor de spelregels voor een bezoek aan het museum zie www.zeehavenmuseum.nl. 

Adres: Havenkade 55 te IJmuiden, telefoon 0255 538007. (Foto: aangeleverd)

Andere berichten

Dubbele zomertentoonstelling in Zee- en Havenmuseum→

Gezocht: LEGO-scheepsmodellen voor zomertentoonstelling in Zee- en Havenmuseum→

IJmuider Zee- en Havenmuseum: twee nieuwe wisseltentoonstellingen→

IJmuider Zee- en Havenmuseum: leuk en betaalbaar uitje in de kerstvakantie→


Recent nieuws

  • Buurtbarbecue: smullen en genieten van een kleurrijk samenzijn!
  • De ‘vernieuwbouw’ is begonnen
  • Lange Nieuwstraat 12 t/m 178  krijgt duurzame metamorfose
  • Rondleiding door Oud Velsen
  • Feestelijke start van Zomerpret in Sporthal Oost
  • Blik op een buurtkastje
  • Om vast in de stemming te komen
  • Afzwemfestijn bij Watervrienden IJmuiden
  • Hooggespannen verwachtingen voor jubileumeditie Summer Park Sessions
  • Franciscus got Talent!
  • Hoe krijg je als bedrijf voet aan de grond in Duitsland?
  • ‘Wie jarig is trakteert’
  • Tip van de bakker!
  • Gideon Nijemanting lijsttrekker CDA Velsen voor gemeenteraadsverkiezingen 2026
  • Wethouder Sebastian Dinjens stopt in Velsen
  • Velsen krijgt tweede pont: ‘Belangrijke stap voor bereikbaarheid regio’
  • Velsen vanuit de fotografie-leerlingen van het Tender College
  • Zelf zien hoe het duinlandschap herstelt
  • Hart voor kids week: stapelgek op jou!
  • Het orchideeënparadijs ontdekken!
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}