Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Bosbeekschool in actie voor dieren in Australië

Door Redactie | 26 januari 2020 | Geplaatst in Santpoort e.o.

– Vijf leerlingen uit groep 6 van de Bosbeekschool hebben geld ingezameld om de dieren in het natuurgebied op het Australische Kangaroo Island te redden. Ten gevolge van de bosbranden in het gebied is veel natuur verwoest en zijn honderden dieren, waaronder kangoeroes en koala’s, om het leven gekomen. De 9-jarige Feline bezocht Australië tijdens de kerstvakantie en was zelf ook op Kangaroo Island. De vrienden bij wie ze met haar familie verbleef, moesten daarna vluchten voor het vuur.

Terug in Nederland deed Feline in de klas haar verhaal. Ze wilde graag een actie opzetten om geld in te zamelen en kreeg direct bijval van haar klasgenootjes Macy, Sanne, Mara en Lilli. Het vijftal besloot om lege flessen te gaan inzamelen en het statiegeld daarvan te doneren aan een organisatie die zich inzet voor het redden van de koala’s en andere diersoorten die in het befaamde natuurgebied leven. Sommige dieren zijn door de bosbranden gewond geraakt, andere dieren ontsprongen weliswaar de dans, maar hebben nu moeite om voldoende voedsel te vinden, omdat grote stukken bos door de vlammenzee zijn weggevaagd. Feline: ,,Ik wilde graag helpen en samen hebben we een actie bedacht. Juf Karlijn heeft heel veel voor ons gedaan en aan meester Wouter, het hoofd van de school, heb ik gevraagd of ik iets over de actie in de nieuwsbrief mocht zetten. Ik heb toen een brief geschreven en die werd ook in de school opgehangen. En we zijn langs alle klassen gegaan om te vertellen over de actie.’’ Daarna ging het allemaal vrij snel. In vrij korte tijd werden heel wat flessen ingezameld, die tijdelijk in het computerlokaal van de school werden bewaard. Samen met enkele moeders van de meisjes werden de flessen vervolgens naar een supermarkt gebracht. ,,We hadden de eerste keer wel drie winkelwagens vol met flessen en ook nog een paar kratten erbij.’’ Het statiegeld dat ze voor de ingeleverde flessen kregen, bewaarde Feline thuis. ,,Dan kon ik het ook goed tellen’’, legt ze uit. Van karton was een grote thermometer gemaakt, die in school werd opgehangen. Daarop werd steeds aangegeven hoeveel geld er al was ingezameld. Op 16 januari stond de teller al rond de 450 euro. Besloten werd om de actie nog een week langer door te laten lopen. ,,Ik denk dat we wel tien keer naar de supermarkt zijn gegaan om flessen in te leveren.’’ Vrijdagochtend was het grote moment daar. Een grote symbolische cheque werd op het schoolplein onthuld in aanwezigheid van de leerlingen uit alle groepen. Op de cheque prijkte het mooie bedrag van 704,59 euro, in Australische valuta is dat 1136,59 dollar. Het geld zal worden overgemaakt naar Help Save Kangaroo Island Koalas and Wildlife. (Tekst: Bos Media Services)

Foto’s:

Van links naar rechts: Sanne, Macy, Mara, Lilli en Feline. (Foto: Karlijn Hegger)

Foto boven: Macy, Sanne, Feline en Mara stonden vrijdagochtend op het schoolplein om de cheque te onthullen. Lilli kon er in verband met een ziekenhuisopname niet bij aanwezig zijn. (Foto: Bos Media Services)

Andere berichten

Dit jaar is de Bosbeekschool de Sportiefste School van Velsen→

Bosbeekschool Meisjes Groep 5/6 Nederlands Kampioen Schoolvoetbal 2025→

Bosbeekschool scoort hoog op schoolvoetbaltoernooi→

Bosbeekschool prolongeert Beeball-titel van Velsen→


Recent nieuws

  • Bezoek uit de ruimte?
  • Geslaagde lichtjeswandeling voor bewoners Huis ter Hagen
  • Feestelijke opening van expositie 65 jaar popmuziek in Velsen
  • Stille veiling van schilderijen in het Zee- en Havenmuseum
  • De Luchte heeft nieuwe website en nieuw logo
  • Auto op zijn kant beland, bestuurder gewond
  • Neem jij ook je St.-Maarten lampion mee naar de intocht?
  • Creatieve middag in de Brulboei: lekker bezig!
  • Word de betere versie van jezelf tijdens IJmond Business Boxing
  • Uitwisseling leerlingen Technisch en Maritiem College Velsen met Belgische school
  • Velsen Lokaal presenteert Nathanael Korf als lijsttrekker voor gemeenteraadsverkiezingen 2026
  • Urban Sportspark Valckenhoeflaan officieel geopend
  • Vereniging in Velsen halen samen ruim een ton op met verkoop loten Grote Clubactie
  • Suikerbeesten en taaitaai bij bakkerij Ben Vreman
  • Veiligheidsregio Kennemerland: ,,Geef geen kerstpakket dit jaar!’’
  • Sefardische muziek en geschiedenis door Duo Suenyos
  • Terugblik op de vijfde editie van de Grote Velsen Quiz
  • Velser Zwemvereniging zwemt af voor zwem-ABC
  • Akrides verliest topper in Amsterdam
  • Ontdek jouw politieke rol in Noord-Holland
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}