Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Spreuken die spreken

Door Redactie | 26 juli 2026 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Oefening van het lichaam heeft wel enig nut

Wie van sport kijken houdt is deze tijd erg verwend. Uren tennis op Wimbledon volgen, of liever de Tour de France. Als de koers saai is zijn er nog altijd de mooie landschappen te bewonderen. Of bent u aan de buis gekluisterd geweest voor het WK voetbal? Nu worden we zelf niet gezond van sport kijken. Beter is het zelf te bewegen. Gebruikt u de vakantie voor meer bewegen? Of juist lekker luieren? We weten allemaal hoe belangrijk het is om te (blijven) bewegen. Genoeg bewegen en gezond eten houdt ons lichaam gezond. Zelfs de Bijbel zegt dat de oefening van het lichaam wel enig nut heeft. Paulus schrijft:

Oefening van het lichaam heeft wel enig nut, maar het nut van een vroom leven is grenzeloos, omdat het een belofte inhoudt voor dit leven en het leven dat komen zal. 1 Timotheüs 4 vers 8

Ik merk dat mijn lichaam, dat nu bijna 63 jaar is, minder soepel wordt. Ik was met mijn kleinzoon in het klimpark in het Twiske. Viel me best tegen. Ik heb vroeger op judo gezeten en heel wat rollen gemaakt. Als ik nu één koprol doe ben ik duizelig. Ik weet dat ik met sport steeds minder zal presteren, zelfs met veel trainen. ’t Is niet anders.

Je kunt ook geestelijke oefeningen doen. Oefenen in een vroom leven. Dat klinkt wellicht saai. Maar een vroom leven is niet saai. Vroom leven is je oefenen in de liefde. Liefde voor mensen en liefde voor God. Geestelijke gezondheid en conditie kunnen juist toenemen als je ouder wordt. En het levert ook meer op. Een belofte ook voor het leven na dit leven, zegt Paulus. Lijkt me leuk om na dit leven met een nieuw lichaam weer lekker te sporten. Tikkertje met de kleinkinderen, of weer eens lekker volleyballen en geweldig smashes maken. Ik blijf dus mijn best doen om lichamelijk gezond te blijven. En oefen me in de liefde. Weet je welkom om eens een praatje met me te maken over je gezondheid.

Willem Griffioen

Buurtpastor

willem@hartvoorvelserbroek.nl

Foto: Marjo

Andere berichten

Spreuken die spreken→

Spreuken die spreken→

Spreuken die spreken→

Spreuken de spreken→


Recent nieuws

  • Beleef de verborgen geschiedenis tijdens de Bunker-Doe-Dag
  • Pianist Marcel Worms en Yulianna Beziazychna in ’t Mosterdzaadje.
  • Een zeer geslaagde jubileumviering van 80 jaar IJmuider Bridgeclub De Jump.
  • Na 27 jaar een nieuw hoofdstuk voor Afslankstudio Velserbroek
  • Open dag Muziekvereniging Soli en dansstudio Jolein
  • Jan van Hokkai Kitchen en de haring van Henk gaan internationaal
  • De Jumbo Velserhof wordt een enorme buurtwinkel
  • Summer Park Sessions trotseert regen en trekt opnieuw duizenden bezoekers
  • Schaakcursus voor volwassenen bij Schaakclub Santpoort weer van start
  • Nieuwe theatershow Daddy Cool Turns 50
  • Dennis Gouda is officieel een Rots in de Branding
  • Repair Café bij Vereniging Santpoorts Belang
  • Open Monumentendagen 12 en 13 september geven inkijk in Oud-Velsen van weleer
  • Kleine duinbrand aan Egelantierpad in IJmuiden
  • DCIJ-nieuws: Vliegende start Terweijden en Van der Avoort
  • Basketballegende Henk Pieterse trekt volle hal bij Akrides
  • Eerste kapstokje van ‘De Vergeten Schooltas’ geplaatst
  • Monumentendag 2026
  • Bewegen in de Volleybalspeeltuin
  • In de kunstklas van Judith Zwaan zijn creativiteit en persoonlijkheid al 40 jaar nauw verbonden
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Margadantstraat 34
1976 DN IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}