Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Pianiste Ksenia Kouzmenko en vertelconcert over Scarlatti

Door Redactie | 19 maart 2025 | Geplaatst in Santpoort e.o.

Santpoort-Noord – Het concert waarin pianiste Ksenia Kouzmenko op zaterdag 22 maart om 15.00 uur bloemen verklankt, is uniek en poëtisch. De titel:  ‘Een bloem, de mens…’

In dit concert staat de bloem symbool staat voor eeuwige schoonheid, maar ook vergankelijkheid, kwetsbaarheid en vluchtigheid van de tijd. Componisten  van de Renaissance tot op heden lieten zich door bloemen inspireren. De mooiste pianostukken vond Ksenia Kouzmenko in de muziek van William Byrd, François Couperin, Franz Schubert, Felix Mendelssohn, Robert Schumann, Selim Palmgren, Claude Debussy, Sergei Rachmaninov en György Kurtág.

Centraal in dit concert staan de korte stukken van de Hongaarse componist Kurtág. Ksenia Kouzmenko popelt om een breder publiek kennis te laten maken met deze fascinerende componist.

Vertelconcert over Scarlatti en Maria Barbara

De pianiste en vertelster Heleen Verleur brengt op zondag 23 maart om 15.00 uur het intrigerende verhaal en de prachtige muziek van Scarlatti en Maria Barbara. Het is een verhaal over vertrouwen, jaloezie, vriendschap en liefde voor muziek. Heleen vertelt het verhaal en speelt piano, soms ook tegelijkertijd. Muziek en verhaal vormen een geheel.

In haar nieuwste voorstelling kruipt Heleen in de huid van Scarlatti’s leerlinge Maria Barbara, die waarschijnlijk een ‘soulmate’ voor hem is geweest. Maria Barbara werd uiteindelijk 17 jaar lang gevangen gehouden in haar paleis door haar (stief)schoonmoeder, dus ze had alle tijd om samen muziek te maken met Scarlatti. Ook de castraat Farinelli speelt een belangrijke rol in dit bizarre, maar waargebeurde sprookje. ’t Mosterdzaadje, Kerkweg 29, Santpoort-Noord 023-5378625 www.mosterdzaadje.nl. Half uur voor aanvang is de zaal open. Toegang vrij, collecte na afloop.  

Foto: Heleen als Maria Barbara met Scarlattipruik. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Afsluiting seizoen ’t Mosterdzaadje→

Afsluiting seizoen van ’t Mosterdzaadje→

Romantische meesterwerken en driestemmige wereldmuziek→

Twee keer pianist James Lisney in ’t Mosterdzaadje→


Recent nieuws

  • Vallende giganten
  • Stadion 711 laat geen gras groeien over aanpak van het veld
  • De summer sale is begonnen bij Van Delden Mode
  • Na rustige weken weer veel aan de hand voor RTZ
  • Dressuurwedstrijd senioren op Manege Kennemergaarde
  • Leerlingen van het Technisch en Maritiem College IJmuiden goed voorbereid op de Grachtenloop Haarlem
  • Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum
  • Opnieuw succes voor Team Stormvogels uit IJmuiden
  • BuitenGewoon: waardevol, menswaardig en midden in de samenleving
  • Met groep 2/3 naar Vis van Kaatje
  • Wempe Automotive viert éénjarig bestaan met dank aan klant
  • Midzomeravond concert in de tuin van de Engelmunduskerk
  • Bosbeekschool Meisjes Groep 5/6 Nederlands Kampioen Schoolvoetbal 2025
  • ShowcaseWeekend in Theater De 3Klank
  • Takko Fashion ook in Velserbroek
  • Beer mist baasje
  • Mooi warm voorjaar zorgt voor extra vette Hollandse Nieuwe
  • Haventheater IJmuiden luidt samen met Welzijn Velsen de zomer in met spectaculaire filmvertoning van A Minecraft Movie voor jongeren
  • Irma met pensioen
  • Afwisselend programma Zomerpret Velsen 2025   
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}