Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Anish Giri wint 85e editie van Tata Steel Chess Tournament

Door Redactie | 6 februari 2023 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Velsen –  Anish Giri heeft de 85e editie van het Tata Steel Chess Tournament gewonnen. Door zelf te winnen van Richard Rapport uit Roemenië en door de hulp van landgenoot Jorden van Foreest, die won van de talentvolle Nodirbek Abdusattorov uit Oezbekistan, kon Giri de eerste plek in het klassement in de laatste speelronde bemachtigen. Het is de eerste keer dat Giri het prestigieuze toernooi op zijn naam schrijft. Giri is door zijn winst de eerste speler die uitgenodigd wordt voor het Tata Steel Chess Tournament van 2024, dat van 12 tot en met 28 januari 2024 georganiseerd wordt.

,,Ik wil Anish van harte feliciteren met zijn prachtige overwinning”, aldus toernooidirecteur Jeroen van den Berg. ,,Hij speelde een geweldig toernooi, met onder andere mooie overwinningen op de nummer 1 en 2 van de wereldranglijst, Magnus Carlsen en Ding Liren. Hij was de afgelopen jaren al vele malen dichtbij deze toernooioverwinning, maar nu heeft hij hem echt te pakken. En wat geweldig dat hij de hulp kreeg van Jorden, juist degene die Anish twee jaar geleden nog in de tiebreak voor de toernooiwinst nog wist te verslaan.”

Winnaar Challengers

Alexander Donchenko won het Challengerstoernooi. De 24-jarige Duitse grootmeester speelde eveneens een sterk toernooi. Door zijn overwinning is Donchenko verzekerd van een plek in het Tata Steel Masters-toernooi van 2024.

Schaakfeest

Jeroen van den Berg: ,,We kijken terug op een geweldige jubileumeditie van het Tata Steel Chess Tournament. Het was weer een enorm schaakfeest. Wijk aan Zee was echt weer ruim twee weken lang het centrum van de wereldwijde schaaksport. Ruim 15.000 geregistreerde toeschouwers en zo’n 1.500 amateurspelers genoten van de prachtige wedstrijden en de goede sfeer in het dorp. En dat schaken gelukkig nog steeds enorm leeft zagen we terug in de overweldigende aandacht van de media die de afgelopen weken uitgebreid verslag deden van alles wat hier gebeurde. Ik kijk nu al uit naar volgend jaar!”

Foto onderschrift: Anish Giri heeft de 85e editie van het Tata Steel Chess Tournament gewonnen. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Praggnanandhaa wint Tata Steel Chess Tournament 2025→

Inschrijving amateurtoernooien Tata Steel Chess Tournament gaan van start op 1 november→

Wei Yi winnaar spectaculair Tata Steel Chess Tournament 2024→

Traditionele schaak-voetbalwedstrijd waar doelpuntenfestijn→


Recent nieuws

  • Muzikale Held uit de IJmond (deel 2)
  • Spreuken die Spreken
  • Workshop Ontdek je Stem!
  • We zitten opgesloten!
  • DCIJ-nieuws:  wisselende resultaten gezusters Schouten bij NK veteranen
  • Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum
  • Van mavo naar havo op het Vellesan College: alles voor een goede start in 4 havo
  • Operakoor Bel Canto laat zich van een andere kant horen
  • Typisch IJmuiden: de bevrijding van IJmuiden
  • Laat je niet foppen door nepnieuws
  • Extinction Rebellion blokkeert onaangekondigd de sluizen
  • Meester Serné haalt herinneringen op
  • Benefietconcert in de Naaldkerk
  • Welzijn Velsen zet 65-plussers in beweging tijdens Nationale Beweegweek
  • Broekenactie bij Patrick van Keulen: de tweede voor de halve prijs!
  • Het vertrekpunt van Bram Diepstraten: gevoel voor de mensen om hem heen
  • Veiligheidsrisicogebied rondom wedstrijd tegen FC Emmen
  • Lekkers voor moeders en een gezellige braderie in Centrum IJmuiden
  • Jazz in Driehuizz!
  • Herdenking op Duinhof druk bezocht
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}