Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Het bestrijden van de Japanse duizendknoop

Door Redactie | 26 december 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – De Japanse duizendknoop is een ijzersterke uitheemse plant die in Nederland geen natuurlijke ‘vijanden’ kent, daardoor hard groeit (wel 10 centimeter per dag!) en zich snel verspreidt. De plant is supersterk en kan dwars door asfalt en funderingen heen groeien.

Om de Japanse duizendknoop verder terug te dringen, hebben we verschillende manieren van bestrijding uitgeprobeerd.

Als het kan, kiezen we voor een chemievrije bestrijding, zoals met heet water. Dit heeft echter niet het effect dat we hoopten. De plant groeit op deze manier wel door, maar minder hard. Tot er betere alternatieven zijn, gaan we hier wel mee door.

Ook elektrocutie is een optie, maar dit is duur. Hier is inmiddels een kleine proef mee gedaan en dat lijkt goed te werken. We zullen deze manier van bestrijden, binnen de financiële mogelijkheden, ook op andere locaties uitproberen.

We hebben als proef een andere invasieve exoot (de berenklauw) afgedekt met folie. De resultaten zijn hoopgevend en deze methode kan ook getest worden bij het bestrijden van de duizendknoop.

Op plekken waar we chemische bestrijdingsmiddelen gebruiken, is wel effect te zien. Toch zien we ook hier dat de Japanse duizendknoop heel langzaam verdwijnt.

Tot slot gaan we op een geschikte locatie een biologisch bestrijdingsmiddel op kleine schaal testen. Dit middel is erg duur en niet overal te gebruiken omdat het ook andere planten en bomen doodmaakt. We kijken ook goed wat de resultaten in andere gemeenten zijn met dit middel. 

Volgend jaar brengen we de resultaten van deze verschillende methodes in kaart. Kijk voor meer informatie over de bestrijding van de Japanse duizendknoop op https://www.velsen.nl/groen-in-velsen/onderhoud-groen.

Foto: aangeleverd

Andere berichten

Dertig jaar poelier van Ofwegen: passie, kwaliteit en bevlogenheid van een hecht team→

De Mini Spa biedt ouder en baby heerlijk momentje van ontspanning→

Mantelzorgen: ‘Je doet het toch gewoon?’→

Tip van de bakker!→


Recent nieuws

  • Dertig jaar poelier van Ofwegen: passie, kwaliteit en bevlogenheid van een hecht team
  • De Mini Spa biedt ouder en baby heerlijk momentje van ontspanning
  • Mantelzorgen: ‘Je doet het toch gewoon?’
  • Tip van de bakker!
  • Mr. Fillet viert de zomer in IJmuiden met smakelijke kipactie
  • Schildersbedrijf Kossen heeft weer een fijne kortingsactie
  • Schrijver Iven Cudogham bezoekt Bibliotheek Velsen
  • Zondag 6 juli Publieksdag Forteiland IJmuiden
  • Warme Hollandse stroopwafels en poffertjes op snikhete Wereldvluchtelingendag
  • DCIJ-nieuws: Wisselvalligheid troef bij NK sneldammen
  • Veiling tweede vaatje Hollandse Nieuwe nieuw leven ingeblazen
  • Zinderend voetbalfeest tijdens 5e editie Simon de Hoog-voetbaltoernooi
  • Filmprogramma Haventheater IJmuiden 
  • Kinderen Brederode Dalton School lopen 11.464 euro bij elkaar voor Duchenne
  • Bijzonder moment eindexamenleerlingen Tender College
  • Bij de redactie aan tafel: Gerrit Wolthuis
  • Buitenspeeldag Welzijn Velsen groot succes in IJmuiden en Velsen-Noord
  • Expositie Licht & Schaduw van kunstenares Negar
  • Groot regiotoernooi voor 6-jarigen bij Terrasvogels
  • Groot aantal geslaagden op Vellesan College
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}