Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Pieter Vermeulen Museum slaat z’n vleugels uit

Door Redactie | 21 juli 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – Vorige week dinsdagavond vond de feestelijke ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst tussen het Pieter Vermeulen Museum en Perspekt Studios uit Haarlem plaats. De twee partijen gaan samenwerken aan de ambities van het Pieter Vermeulen Museum: een nieuw museum op een nieuwe locatie.

Het Pieter Vermeulen Museum (PVM) is een veel bezochte publieksplek, waar de thema’s natuur, klimaat en duurzaamheid al decennialang worden gekoppeld aan educatie. Het is een samengaan van innovatie en kennis over klimaatverandering gecombineerd met natuurhistorie. Een plek waar geleerd kan worden over het leven op aarde met hands-on educatie en waar we werken aan een circulaire toekomst.

Het bestuur en de directie van het museum hebben de ambitie uitgesproken om op zoek te gaan naar een nieuwe locatie voor het museum. Een nieuwe locatie waar de collectie van Pieter Vermeulen veel beter beheerd en museaal gepresenteerd kan worden. Door een groter oppervlak kan het nieuwe museum ook meer bezoekers ontvangen en activiteiten ontplooien. Daarnaast is de schaalsprong belangrijk voor de continuïteit en het duurzaam kunnen blijven voeren van een museum.

Het Pieter Vermeulen Museum gaat voor de ontwikkeling van het museum samenwerken met Perspekt Studios uit Haarlem. Perspekt brengt mens en materie graag met elkaar in contact. De ruimtelijke projecten motiveren bezoekers om verder te kijken. En bieden opdrachtgevers als musea, bezoekerscentra en bedrijfsleven een nieuwe beweging voor hun boodschap. Perspekt wil een verhaal tot leven brengen, tastbaar maken en betekenis geven. Perspekt gelooft in beleving, verrassende content en concretisering van hun projecten.

Bezoek de tentoonstelling ‘Zo slim als een vos’ 

In de huidige tentoonstelling ‘Zo slim als een vos’ leren bezoekers waarom alles en iedereen meetelt in de natuur en waarom biodiversiteit belangrijk is. De vos zien we in verschillende leefgebieden en in elk jaargetijde. De vos beschikt namelijk over een groot aanpassingsvermogen en weet wanneer hij in een bepaald gebied moet zijn voor voedsel, voortplanting en veiligheid. De vos is ‘slim’ en in deze tentoonstelling is hij dan ook de centrale figuur die de bezoekers meeneemt door de seizoenen. Het is op dit moment alleen mogelijk om een bezoek te brengen door een tijd te reserveren via de website www.pietervermeulenmuseum.nl.

Foto:

Bram Diepstraten (Gemeenste Velsen) en Fred van Dam (voorzitter bestuur PVM) zijn getuige van de feestelijke ondertekening van het samenwerkingscontract door Paul Aris (directeur PVM) en Marielle Beek (Perspekt). Foto: aangeleverd

Andere berichten

Pieter Vermeulen Museum heeft ruimere openingstijden in  vakantie→

Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum→

Nieuwe expositie in Pieter Vermeulen Museum→

Bijzondere handtekeningenactie van Anne, Flòrie en Sophie→


Recent nieuws

  • Lekkers voor moeders en een gezellige braderie in Centrum IJmuiden
  • Jazz in Driehuizz!
  • Herdenking op Duinhof druk bezocht
  • Nationale Molendag zaterdag 10 mei
  • Loop mee met de Vissenloop IJmuiden! Samen in beweging tegen kanker
  • Wethouder Sander Smeets legt bloemen op oorlogsgraven De Biezen 
  • Tekenen van een defecte lambdasonde: wanneer is vervanging nodig?
  • louislouis verwent Velsen al een jaar
  • Slagerij van Olphen: ‘Het moment om te veranderen was nu’
  • Opening van het vaarseizoen
  • Groen het nieuwe blauw?
  • Vieren van vrijheid in Velsen    
  • Kerkdienst te velde zeer gewaardeerd  
  • Jan Bonekamp voor de 19e keer herdacht op Westerbegraafplaats 
  • Nathanael Korf voorgedragen als nieuwe wethouder in Velsen
  • Dales houdt een pleidooi voor meer menselijkheid en rechtvaardigheid
  • Spreuken die Spreken
  • Thuis in Santpoort: een charmante rondboog
  • Voedselbank Velsen: ‘Pareltjes’
  • Knuffelspreekuur bij Vereniging Santpoorts Belang
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}