Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Typisch IJmuiden

Door Redactie | 4 september 2022 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

Nieuw Pad onderlangs Kanaaldijk

Wekelijks staan we in deze rubriek stil bij een IJmuidens onderwerp aan de hand van een foto en naar aanleiding van de actualiteit, een bijzondere gebeurtenis, een evenement of gewoon een van de mooie taferelen die IJmuiden biedt. In deze aflevering aandacht voor het nieuwe leven van het pad onderlangs de Kanaaldijk.

Door Erik Baalbergen

Hoewel de in januari dit jaar geopende Zeesluis IJmuiden in technische zin allang klaar is, wordt deze nog maar minimaal ingezet. Het ‘volop gebruiken’ zal nog een paar jaar op zich laten wachten. De nieuwe sluis laat bij het schutten namelijk aanzienlijk meer zoutwater het Noordzeekanaal instromen dan de Noordersluis.

Dat zout heeft een schadelijk effect op de natuur, de landbouw en de installaties langs het kanaal. Droge periodes zoals die waar we nu mee te maken hebben versterken deze verzilting. Om de verzilting tegen te gaan, laat Rijkswaterstaat in het Binnenspuikanaal een zoutdam bouwen, een installatie voor ‘selectieve onttrekking’, waarmee zoutwater terug naar zee zal stromen.

In voorbereiding op de bouw van de zoutdam worden de wachtplaatsen voor de binnenvaartschepen verplaatst van het Binnenspuikanaal naar de overkant van het kanaal, langs de Kanaaldijk. De afgelopen weken zijn hier nieuwe wachtpalen geplaatst. Bij deze nieuwe wachtpalen komen ook zogenaamde afloopvoorzieningen. Dit zijn drijvende loopsteigertjes waarover de schippers tussen wal en schip kunnen lopen. Om deze afloopvoorzieningen bereikbaar te maken over land zijn delen van het al jarenlang bestaande pad aan de voet van de Kanaaldijk begaanbaar gemaakt en zijn nieuwe toegangspaden aangelegd.

Het bestaande pad bestaat uit grote betontegels van 15 centimeter dik en 100 kilo per stuk. Dit pad is in de loop der jaren niet onderhouden en daardoor onder begroeiing en een centimeters dikke laag aarde verdwenen. Voor de bereikbaarheid van de wachtplaatsen zijn nu twee grote stukken van dit pad opgegraven en beloopbaar gemaakt. Vanaf de Steigerweg is het pad bereikbaar gemaakt via een nieuw toegangspad met trappen om het terrein van de zeeverkennersgroep Nannie van der Wiele heen. Vanaf het Pontplein is het pad bereikbaar vanaf de parkeerplaats bij de pont via een nieuw toegangspad en een trap.

Helaas is het oude pad niet doorgetrokken, dus een wandeling langs de waterkant onderaan het talud van de Kanaaldijk van Pontplein naar Steigerweg zonder stevige wandelschoenen, kompas en machete zit er nog niet in…

Fotobijschrift 1: Het bestaande en inmiddels begaanbaar gemaakte oude pad onderlangs de Kanaaldijk, gezien naar het oosten van nabij het Witte Theater, de voormalige PEN-centrale. In het water zien we de wachtpalen en twee van de “afloopvoorzieningen”. Foto: Erik Baalbergen

Fotobijschrift 2: Het bestaande en inmiddels begaanbaar gemaakte oude pad onderlangs de Kanaaldijk, gezien naar het westen. Bij de hijskraan en rechts daarvan wordt nog volop gewerkt aan nieuwe wachtplaatsen. Foto: Erik Baalbergen

Andere berichten

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)→

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 2): het tracé in de loop der jaren→

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg→

Typisch IJmuiden: de .ijmuiden-reuzeletters→


Recent nieuws

  • Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park
  • Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen
  • Samen koers bepalen: huurders en partners praten én eten mee over toekomst volkshuisvesting in Velsen
  • Wat een mooie prestatie van VZV!
  • Gorgonzola Galm
  • Bij de redactie aan tafel: Gerrit Wolthuis
  • Met elkaar bouwen we aan een sterke gemeenschap!
  • Sterk staaltje van wat Samen Velsen kan realiseren
  • Zwarte band karate voor Jurre van der Linden en Steven Le
  • Blik op een buurtkastje
  • Met ontmoetingscentrum Zeestroom het water op: een dag om nooit te vergeten
  • Nieuws uit Dorpsfeest-Santpoort 2025
  • Waardevolle Westerveld Inspiratiebeurs in Driehuis
  • Midzomernacht Top2000 Concert mooie start van de zomer
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)
  • Nieuwe tentoonstelling Kunstcentrum de Kolk: ‘In de schaduw van eenvoud’
  • Thuis in Santpoort
  • Olympiade Velsen: sportieve strijd tussen basisscholen
  • ‘Working nine to five’ in het Haventheater IJmuiden
  • Scoop! Jesse Prins lanceert uniek talentenprogramma op Strand van Oranje
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}