Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Spreuken die Spreken

Door Redactie | 21 april 2025 | Geplaatst in Regio

Dood en leven zijn in de macht van de tong …. (Spreuken 18 vers 21)

De invloed van negatieve woorden is enorm in mensenlevens. Het is ‘dodelijk’ als een kind vaak hoort: je deugt niet, met jou wordt het nooit wat, loop niet te zeuren, sufferd enzovoorts. Het kind krijgt de overtuiging dat het niet meetelt, niet belangrijk is, niet geliefd.  Machthebbers hebben letterlijk de mogelijkheid om mensen te doden. Opdrachten tot oorlog en vergelding. Voor asielzoekers voelt het dat rechters of het IND beslissen over leven en dood.

Goede Vrijdag en Pasen, dood en leven naast elkaar. Op Goede Vrijdag werden veel woorden gesproken die de dood tot gevolg had. Jezus moest als godslasteraar gedood worden volgens de religieuze leiders, het volk werd opgeroepen om ‘kruisig hem’ te schreeuwen. Pilatus oordeelde:  onschuldig deze Jezus, neem hem maar mee naar het kruis.

Op Paasmorgen klonken woorden van leven. Hij is hier niet, Jezus leeft. Hij is opgestaan, vertel het door. Mensen die Jezus ontmoetten hoorden woorden van leven. Wie bang was hoorde: wees niet bang. Wie schrok van Jezus hoorde: vrede voor jou.

De wereld is begonnen met woorden van leven: Laat er licht zijn, de zee moet wemelen van levende wezens, laten we mensen maken.

Ik hoop dat ik en jij in ons spreken verfrissend zijn, bemoedigend en leven brengend. 

Willem Griffioen

Buurtpastor www.hartvoorvelserbroek.nl

Foto: Mariët Griffioen

Andere berichten

Spreuken die spreken→

Spreuken die spreken→

Missing imageSpreuken die Spreken→

Spreuken die Spreken→


Recent nieuws

  • Wie helpt Daniëlle aan noodzakelijk vervoer?
  • Expositie ‘Onbedwingbaar’ in Kunstcentrum De Kolk
  • Avond op het Kanaal
  • Juli op de Ruïne van Brederode
  • Nieuws uit Dorpsfeest Santpoort
  • Nieuwe voorzitter Rotary Club Velsen
  • Volleyballen in de zomervakantie
  • Het Zangtheater opent 19 juli feestelijk haar deuren
  • Veilige Haven: de speeltuin waar generaties kinderen mee opgroeiden
  • Huttenbouw Velserbroek blijkt weer heel populair
  • Om vast in de stemming te komen
  • Brand aan Ambachtsweg in Velserbroek
  • Laat de Zomerpret maar beginnen!
  • Vandaag in het duin: Op zoek naar de zebrarups en de sint-jacobsvlinder
  • Deze zomer extra openstellingen Forteiland IJmuiden
  • Landelijke Open Imkerijdagen 2025
  • Typisch IJmuiden: klusje in de Vissershaven
  • Bij de redactie aan tafel : Annet van der Vlugt
  • Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum
  • Buurtbarbecue: smullen en genieten van een kleurrijk samenzijn!
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}