Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Reconstructie glas-in-loodraam blijkt enorme puzzel

Door Redactie | 9 november 2019 | Geplaatst in Santpoort e.o.

Velsen – Een grote uitdaging voor glazenier José Huijbens. Ze kreeg van Tineke Brouwer een aantal stukken van een glas-in-loodraam en probeert het oorspronkelijke raam te reconstrueren. Hoe dat raam er destijds precies heeft uitgezien, is echter onduidelijk. De zoektocht naar fotomateriaal kreeg inmiddels landelijke aandacht in de media.

Karel, de inmiddels overleden man van Tineke Brouwer, werkte als loodgieter en bracht geregeld oude spulletjes mee naar huis, die bij bouwwerkzaamheden overtollig waren verklaard. Zo kwam hij op een dag ook thuis met stukken van een glas-in-loodraam waarin Vrouwe Fortuna staat afgebeeld. Jarenlang stonden de stukken glas in de schuur, maar Tineke besloot ze tevoorschijn te halen, in de hoop dat het raam in de oorspronkelijke staat zou kunnen worden hersteld. Dat blijkt echter een hele klus te zijn. 

,,We zijn met het hele team aan het puzzelen’’, vertelt José Huijbens. Haar vader is zelfs al twee keer naar het Noord-Hollands Archief gereden om er te speuren naar oude foto’s. Ook Rianne Roosen, als restauratieschilder actief in het team van José Huijbens, probeert, door de losse onderdelen van het glas-in-loodraam na te schilderen, tot een oplossing te komen. ,,En we hebben ook een Russische kunstenaar in ons team, zij bekijkt vooral de verhoudingen in het kunstwerk.’’ 

Aanvankelijk werd aangenomen dat het raam uit een katholiek internaat in Haarlem afkomstig was, een pand dat in de omgeving van de bekende verfrollerbrug zou hebben gestaan. Inmiddels wordt nu gefocust op voormalig glasbedrijf J. Sabelis, dat vlak achter dat internaat gestaan zou hebben. José Huijbens hoopt dat iemand een foto of tekening van het originele raam heeft, zodat de puzzel kan worden opgelost. ,,We hebben de stukken nu overdwars gelegd, dat gaf weer een nieuw perspectief.’’ 

Tips kunnen naar jose@lichtspel.nl worden gestuurd. (Bos Media Services, foto: José Huijbens)

Andere berichten

Helpende handen voor José Huijbens, Telstar@Work werkt van twee kanten→

Akrides hard onderuit in Landsmeer→

Vloerexpositie en openingstijden feestdagen Zee- en Havenmuseum→

Heel Velsen Leest→


Recent nieuws

  • Typisch IJmuiden: deze week de zeshonderdste!
  • Akrides hard onderuit in Landsmeer
  • Vloerexpositie en openingstijden feestdagen Zee- en Havenmuseum
  • Heel Velsen Leest
  • Jongeren vieren Oudjaarsdag sportief in IJmuiden
  • Kompas Oost viert samen met OC Zeestroom
  • ‘Kids Alone ll’: Kerstshow DanceWorks
  • Kerstvieringen in de Ichthuskerk IJmuiden
  • Laatste Jazz Matinee op de Zondagmiddag van 2025
  • Bij de redactie aan tafel : Greetje Mahadew
  • Maria van Lourdes en oud papier
  • DCIJ-nieuws: lichtpuntjes tegen grootmeestersgilde
  • Tip kerstvakantie: Dino’s in Driehuis
  • Haventeam Velsen ontdekt ruim 500 hennepplanten tijdens controle
  • Kerstspeurtocht Hart voor IJmuiden
  • December: een periode van stijl en gezelligheid
  • Snackbar Peter geeft bonnen voor lekkere snacks aan Voedselbank
  • Kerst in het centrum van IJmuiden
  • Keszi Coaching & Consultancy zet jongeren én gezin centraal
  • Waarom steeds meer zzp’ers kiezen voor een leaseauto
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}