Met muzikale vertelling door Piet Paree
IJmuiden – Afgelopen 14 september hield Piet Paree een muzikale vertelling. De avond in het volle café van het Zee- en Havenmuseum begon met een toelichting op de verschillende beeldbanken van de Historische Kring Velsen. De beeldbank is ons ‘digitale museum van Velsen’ en het gebruik en de mogelijkheden werden helder uitgelegd door Piet Boutellier en Henk de Reus.
Na de pauze was het tijd voor de première van de muzikale vertelling ‘De terugkeer van een kanaalgraver’ door Piet Paree, in het kader van 150 jaar IJmuiden en het Noordzeekanaal. Piet is een verteller pur sang. Met veel expressie en zeer goed verstaanbaar vertelde hij hoe hij als kanaalgraver na 150 jaar terugkeerde om te kijken wat er van zijn graverij geworden is. Met weemoed, pijn en humor vertelde hij ons onder welke, soms barre, omstandigheden het Noordzeekanaal is gegraven. Ellende, humor, kracht en muziek wisselden elkaar voortdurend af. ,,Graven, graven, graven…..!” De show werd muzikaal uitstekend ondersteund door Bernadette Steenhuis en Frank Edam met zang, klarinet, gitaar en accordeon.
Deze voorstelling was al enige tijd volgeboekt, de sfeer was uitstekend en het publiek ging na afloop zeer tevreden naar huis. Na deze première geeft Piet de voorstelling nog op verschillende andere plekken:
Zondag 25 okt, 15.00 uur: Vertelschuur Bloemendaal. Donderdag 12 nov. 14.00 uur in Buurthuis de Mare in Alkmaar. Donderdag 17 nov. 20.00 uur in De Cirkel in Heemskerk. Donderdag 26 nov. 20.00 uur in Het Terras in Santpoort Noord
De terugkeer van een kanaalgraver. Foto: aangeleverd

