Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Publieksdag Forteiland IJmuiden

Door Redactie | 25 maart 2025 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden aan Zee –  Zondag 6 april is Forteiland IJmuiden voor de tweede keer in 2025 weer opengesteld voor bezoekers.  Forteiland IJmuiden is onderdeel van de Stelling van Amsterdam en onderdeel van Unesco Werelderfgoed. Vrijwilligers leiden bezoekers desgewenst rond en vertellen over de geschiedenis en alle sporen van anderhalve eeuw gebruik, die op het vier hectare grote eiland zichtbaar zijn. Er zullen drie overvaarten vanaf de Kop van de Haven worden verzorgd door M.S. Koningin Emma, het motorschip van de eerste IJmuidense Rondvaartmaatschappij om bezoekers van en naar het boeiende eiland tussen de pieren van IJmuiden te vervoeren.

Deskundige gidsen verzorgen desgewenst cultuurhistorische rondleidingen en op informatieborden en internet is ook veel informatie te vinden. Voor liefhebbers zijn er ook rondleidingen mogelijk langs bunkers en andere Duitse sporen. Wie er nooit geweest is of alleen het eiland vanuit de verte heeft gezien, zal verbaasd staan over hoe groot het fort zelf is. In dat ruime fort (bouwjaar 1888) zelf kan in de grote koepelzaal genoten worden van een eenvoudige catering van koffie, thee en limonade met een koek of een reep. Eventueel een eigen lunchpakket meenemen is dus aan te raden. Eenmaal op het eiland kunnen bezoekers langer op het eiland blijven dan een rondleiding duurt en zelf ronddwalen door de vele gangen en manschapsverblijven. Wegens het nestelen van honderden meeuwen is het duingebied rondom het fort beperkt toegankelijk.

Voor mensen die slecht ter been zijn is het Forteiland helaas geen aanrader. Omdat Forteiland IJmuiden in zee ligt, is het er koeler en winderiger dan aan wal. Met de kleding en goed schoeisel hier rekening mee te houden is raadzaam.

Kaartverkoop online via www.ijmuidenserondvaart.nl. Tarief: 15 euro p.p. Kinderen tot 6 jaar gratis.  Vertrektijden: 10.45 uur / 12.45 uur / 15.10 uur. Retourtijden naar keuze: 13.00 uur / 15.15 uur / 17.25 uur. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Zondag 1 juni Publieksdag Forteiland IJmuiden→

Zondag 4 mei Publieksdag Forteiland IJmuiden  →

Zondag 2 maart Publieksdag Forteiland IJmuiden→

Zondag 3 november laatste publieksdag van het jaar Forteiland IJmuiden→


Recent nieuws

  • ShowcaseWeekend in Theater De 3Klank
  • Takko Fashion ook in Velserbroek
  • Beer mist baasje
  • Mooi warm voorjaar zorgt voor extra vette Hollandse Nieuwe
  • Haventheater IJmuiden luidt samen met Welzijn Velsen de zomer in met spectaculaire filmvertoning van A Minecraft Movie voor jongeren
  • Irma met pensioen
  • Afwisselend programma Zomerpret Velsen 2025   
  • Direct omwonenden luiden noodklok AZC-plannen Santpoort-Zuid
  • Afscheidsbijeenkomst Peter Zoontjes in Telstar stadion
  • Derde editie Boer & Markt Santpoort: een fantastisch mooie dag
  • Kom gezellig volleyballen op het strand!
  • Geen betere plek voor 300 jaar oud anker dan Campus ’t Dok
  • Sport en cultuur beleven in Stadspark IJmuiden
  • Geslaagd voor 1e Dan Ju Jutsu: Femmeke Toepoel en Maurice Schulten
  • Buurtkien in Huis van de Wijk de Dwarsligger
  • V.V.IJmuiden JO13-1 Kampioen
  • Derde editie Zorgbalans4daagse maar liefst 300 deelnemers
  • De Zonnebloem wandelt weer
  • Theatershow ‘Veerkracht’ in de Naaldkerk
  • Velsens zangtalent gezocht voor show met The Diamond Baritones
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}