Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Laatste Spaarndamse kunstmarkt

Door Redactie | 22 augustus 2019 | Geplaatst in Regio

Regio – Wie teruggaat in de tijd naar 1970 ziet de 10 kramen van de eerste kunstmarkt in Spaarndam, vooral dorpelingen en verder wat Haarlemmers. De markt telt bij deze vijftigste editie meestal 45 kramen en de kunstenaars komen nu uit het hele land. Zaterdag 24 augustus kan iedereen er weer van genieten. De nog piepjonge Paul Marselje zingt in 1970 voor het eerst op de markt. Niemand voorspelt dat hij vijftig edities later nog steeds een graag geziene verschijning is, hijzelf ook niet. Dit is zijn laatste jaar als voorzitter van de stichting die de markten organiseert. Dat is hij sinds 1988. En hij zingt op deze laatste markt van 2019, wie weet voor het laatst.

De populaire markt heeft schilderijen, sieraden, aquarellen, beelden, fotografie enzovoorts. Neem bijvoorbeeld Ada Breedveld met vrolijke schilderijen van volumineuze vrouwen (zie foto). De markt is een feest van herkenning en verrassing. Sommige kunstenaars komen er al langer. Maar er zijn ook nieuwe gezichten. De markt staat rond een oude muziektent langs de historische Westkolk, de monumentale oude sluis. Daarin worden de hele dag kleine schepen geschut. In de schaduw van de oude huizen en bomen staan twee terrassen aan het water, waar het goed toeven is.

In de Oude kerk treedt om 14.00 uur Shantykoor Nortada op. De historische werkgroep Spaarndam is van de partij, met tal van wetenswaardigheden over het oude dorp, dit keer met speciale aandacht voor de historie van de kunstmarkt. De Oude kerk organiseert een kleine markt met fruit en andere zaken in het kerkelijk centrum bij de markt, waar de koffie en zelfgebakken taart klaar staat. Bij ‘Tante Truus Bijl’ voor de deur is het altijd een gezellige boel. Ze werd nationaal uitgeroepen tot de meest inspirerende oudere van 2016.

Spaarndam is geen autodorp. De fiets is het ideale vervoermiddel voor wie wil komen. Bus 14 brengt je dichtbij de markt. Parkeren kan alleen op wat grotere afstand, bijvoorbeeld in Spaarndam-oost.  (foto: aangeleverd)

Andere berichten

Kunst in Spaarndam→

Thé Tjong Khing en Michael Rieu exposeren in Spaarndam→

Vijftien jaar Autobedrijf Niels van der Peet→

Han Bouwens draagt Albert Heijn Spaarndam met goed gevoel over→


Recent nieuws

  • Dankjewel Santpoort!
  • 300 meter tiramisu van La Mia op Dorpsfeest Santpoort
  • Ibizatasjes maken als Zomerpret
  • Zeepjes maken als Zomerpret
  • Sluiting woning Zeeweg in IJmuiden na constatering illegale prostitutie
  • Eten, drinken, lachen en genieten bij Het Steigerhuys
  • Hulp nodig met taal, rekenen of computer?
  • Recordomzet 267-ste de Kortebaandraverij
  • Rommelmarkt bij Ontmoetingscentrum Zeestroom
  • ‘Beter kunnen we het niet hebben, we zijn gelukkig’
  • Feestelijke afsluiting jubileumjaar op Plein 1945
  • ‘Wij gaan weer naar school’ campagne van start
  • Fietser gewond na valpartij op Broekbergenlaan in Santpoort-Noord
  • De Nachtjacht als Zomerpret
  • Vrijwilliger in Velsen
  • Fatima vindt zelfvertrouwen bij het Taalhuis van De Bibliotheek Velsen
  • Gratis workshop kennismaken met de lokale politiek en democratie
  • Jacob Visser en zoon Dave maken hun droom waar
  • Friso van Saase ‘Fittest Teen on Earth’
  • Meester Serné haalt herinneringen op
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Margadantstraat 34
1976 DN IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}