Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Kompas Oost ging kringlopen

Door Redactie | 2 december 2023 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – Op vrijdag 24 november heeft groep 3/4 van basisschool het Kompas Oost een bezoek gebracht aan Kringloopwinkel Het Molentje aan de IJmuiderstraatweg. Op school zijn ze met alle groepen een winkelcentrum aan het opzetten en deze groep is de trotse eigenaar van een kringloopwinkeltje.

Bij aankomst leverden de kinderen eerst hun oude speelgoedkeukentje in. Daarna mochten zij hun interviewvragen stellen aan de eigenaar. ,,Waarom heet het eigenlijk een kringloopwinkel? En hoe bepaal je een goede prijs voor alle spullen?”

Onderhanden staat vrij

Daarna wilden de kinderen natuurlijk graag de winkel even in. In groepjes zijn de kinderen op onderzoek uitgegaan naar de inrichting, de verschillende teksten op de wanden en spullen die worden verkocht. Verwonderd keken de kinderen naar alle ouderwetse en interessante spullen in deze winkel. Als laatste mochten de groepjes ook nog iets kopen voor in hun huishoek in de klas. De kinderen konden ervaringen opdoen met afrekenen maar ook met onderhandelen over de prijs. Bij de kassa staat namelijk aangegeven: ‘Onderhanden staat vrij, maar de prijs bepalen wij’! Dit was voor de meeste kinderen nog best lastig, maar gelukkig werden zij hier vriendelijk bij geholpen door Adriaan.

De kinderen hebben genoeg inspiratie opgedaan voor hun eigen spel op school, waar zij hun kringloopwinkeltje weer verder zullen gaan inrichten.  Binnenkort opent het winkelcentrum op school haar deuren voor de eigen ouders. Dan kunnen de kinderen al het geleerde zelf gaan toepassen in hun eigen praktijk.

Jong geleerd is oud gedaan. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Feestelijke opening schooljaar én nieuw schoolplein bij Kompas Oost→

Met groep 2/3 naar Vis van Kaatje→

Het Kompas Oost zit gebakken→

Kompas Oost groep 7/8 naar de maan!→


Recent nieuws

  • Tips om veilig de weg op te gaan in de herfstvakantie
  • Nieuw dit jaar: Ruïne van Brederode opent voor de Winterse Ruïne High Tea
  • Actie in het kader van burgerschap en budgetteren
  • Daan Dekker interviewt Eva Vriend
  • Griezelen, gruwelen en spoken: Halloween op de Kennemerlaan
  • Eerste ronde  Eurojackpot KNVB beker Vrouwen RKVV VELSEN – SC HEERENVEEN
  • Kom klussen bij het Bunkermuseum IJmuiden
  • Rabo ClubSupport levert 1732 euro op voor Groeneveen Jeugdfonds
  • Streekomroep IJmond 360 ontvangt belangrijke subsidie voor verdere groei
  • Maak het verschil voor Velsenaren: steun Bibliotheek Velsen
  • Pinkenweekend Naaldkerk Santpoort weer reuze gezellig en zeer succesvol
  • IJmuidense Isa Colin timmert super goed aan de weg bij Ajax
  • Piratenavonturen in bibliotheek tijdens Kinderboekenweek 
  • Hans Keune trio met klarinettist Bernard Berkhout en vibrafonist Jacco Griekspoor
  • Ruimere openingstijden Pieter Vermeulen Museum
  • Het nieuwe bedrijvencentrum in het Havengebied IJmuiden
  • Typisch IJmuiden: de geschiedenis van het Apostolisch Genootschap in IJmuiden (deel 1).
  • Jiddische liederen en viool-pianoduo in ’t Mosterdzaadje
  • Rabobank-leden verdelen 300.000 euro onder clubs in Haarlem-IJmond
  • Telstar breidt uit met O15- team
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}