Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Jongeren en corona

Door Redactie | 5 maart 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – Al een jaar waart een virus rond dat ieders leven op zijn kop zet. Buiten het verdriet dat we hebben om de zieken en de mensen die we door dat virus voor altijd moeten missen zijn de economische, sociale en maatschappelijke gevolgen die corona met zich meebrengt bijna niet te overzien en te dragen. Het blijkt dat jongeren, op de drempel van hun zelfstandige leven, het ook pittig voor hun kiezen krijgen. Wat een tijd van verkennen, leren en opbouwen zou moeten zijn is verworden tot een tijd die stil lijkt te staan en zelfs achteruit loopt. Wij vroegen een aantal van deze mensen naar hun hoop en frustraties. Deze week vertelt Olwen Weidijk haar verhaal. 

Door Ingeborg Baumann

Olwen Weidijk (27) is geboren en getogen Velsenaar en woont nu samen met haar vriend Danny tegenover de Hema in IJmuiden. Ze begeleidt als lifestylecoach mensen in een fitnessclub. Zie dat als een personal trainer plús, het mentale deel van de gezondheid wordt zeker niet vergeten. Natuurlijk is de club nu gesloten maar er wordt wel een op een begeleid, als daar animo voor is, bij buitenactiviteiten. Tekenend voor de insteek van Olwen is dat er elke week wordt gebeld met de mensen die ze begeleidt om te informeren hoe het gaat. 

,,Ik heb het niet aan de grote klok gehangen want in het begin van vorig jaar werd je nog zo’n beetje beschouwd als een ‘monster’ als je corona had. Inmiddels is dat helaas anders en kent iedereen wel mensen die het virus te pakken had. Het is nu dus bijna een jaar geleden dat ik ziek was en behoorlijk ziek ook nog. Terwijl ik hartstikke jong ben, geen onderliggende ziektes heb en misschien drie sigaretten in mijn leven heb gerookt in mijn pubertijd. Dus die vlieger gaat niet op, het virus kan iedereen te pakken nemen. Ik heb er astma aan over gehouden en praten en lopen tegelijk gaat moeilijk. Zoals nu dus, ik loop buiten en heb jou aan de telefoon en ik merk dat ik buiten adem raak. Meedoen met de buitensporters lukt ook nog steeds niet altijd. Ik wandel heel veel om mijn oude conditie en longinhoud weer op te bouwen maar de impact op mijn leven is best groot. Corona heeft mijn leven veranderd. Ook wat betreft het sociale aspect, op bezoek bij opa gaat niet meer spontaan. Ik merk aan mijn omgeving dat de rek er uit is. Er is geen grip op. Er is geen einddatum. Dat is mentaal erg zwaar. Gelukkig zie ik ook een positieve kant. Zo hebben mijn vriend en ik elkaar heel erg goed leren kennen tijdens mijn quarantaine. Dat is fijn uitgepakt. En we hebben en nemen meer tijd voor dingen. Mijn goede raad? Ik merk dat mensen veel meer naar buiten gaan. Blijf dat vooral doen, ook na corona. Goed voor je kop en goed voor je lichaam. Thermosfles met thee mee en genieten van de natuur. We boffen hier in Velsen, alles is op loopafstand. We wonen in een mooie omgeving.’’  

Andere berichten

Jongeren en corona: Florianne Bultje→

Jongeren en corona→

Jongeren en corona: Jesse Mantje→

Jongeren en corona: Casper Veltkamp→


Recent nieuws

  • Meer mensen beter laten horen: Van Boxtel hoorwinkels wordt Audika
  • Tien jaar BuitenGewoon: ‘Jullie zién mensen!’ 
  • Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park
  • Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen
  • Samen koers bepalen: huurders en partners praten én eten mee over toekomst volkshuisvesting in Velsen
  • Wat een mooie prestatie van VZV!
  • Gorgonzola Galm
  • Bij de redactie aan tafel: Gerrit Wolthuis
  • Met elkaar bouwen we aan een sterke gemeenschap!
  • Sterk staaltje van wat Samen Velsen kan realiseren
  • Zwarte band karate voor Jurre van der Linden en Steven Le
  • Blik op een buurtkastje
  • Met ontmoetingscentrum Zeestroom het water op: een dag om nooit te vergeten
  • Nieuws uit Dorpsfeest-Santpoort 2025
  • Waardevolle Westerveld Inspiratiebeurs in Driehuis
  • Midzomernacht Top2000 Concert mooie start van de zomer
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)
  • Nieuwe tentoonstelling Kunstcentrum de Kolk: ‘In de schaduw van eenvoud’
  • Thuis in Santpoort
  • Olympiade Velsen: sportieve strijd tussen basisscholen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}