Velsen – Op 23 juni 2025 hebben de leden van het CDA-Velsen tijdens de Algemene Ledenvergadering Gideon Nijemanting uit Driehuis unaniem gekozen tot de lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 in Velsen.
Gideon is momenteel wethouder in de gemeente Velsen en heeft een achtergrond in het bedrijfsleven. Met de voordracht van het bestuur en de unanieme steun vanuit de leden spreekt de partij het volle vertrouwen uit in Nijemanting, die verheugd is met de uitkomst:
,,Het is een grote eer om lijsttrekker te mogen zijn voor het CDA. Met hart voor onze samenleving wil ik mij verder inzetten voor een Velsen waarin we naar elkaar omzien, perspectief bieden aan jongeren en werken aan hechte, veerkrachtige wijken.”
Ook partijvoorzitter Jankees Salverda is blij met het vertrouwen vanuit de leden: ,,Gideon is een herkenbare en succesvolle CDA-politicus met goede contacten binnen en buiten de partij. Hij heeft een groot netwerk waarvan veel landelijke en provinciale politici deel uitmaken. Ook staat Gideon midden in de samenleving en kent hij veel inwoners van de gemeente. Met zijn duidelijke standpunten en betrokkenheid kan hij als geen ander het CDA-geluid uitdragen en kiezers aan zich binden.”
Tijdens een zomerborrel op 2 juli in Santpoort-Noord kwam een aantal CDA-leden en belangstellenden bij elkaar om Nijemanting te feliciteren. Verdere informatie over de definitieve kandidatenlijst van CDA Velsen zal later verschijnen.
Gideon Nijemanting is gekozen tot lijsttrekker. Foto: aangeleverd