Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Dyon (28) wil lichaam overleden baby laten herbegraven in Velsen

Door Redactie | 2 december 2020 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – IJmuidenaar Dyon Worst (28) zet alles op alles om zijn overleden dochtertje Yara te laten herbegraven in de gemeente Velsen. Het lichaam van de baby, die twee maanden geleden overleed na slechts acht maanden van het leven te hebben kunnen proeven, ligt nu in een graf in Lelystad. De doodsoorzaak: een overdosis van de gevaarlijke drug GHB. Familie wijt de dood van het meisje aan haar moeder, met wie Dyon kortstondig een relatie had.

Het is een triest en huiveringwekkend verhaal. Nadat de relatie tussen Dyon en zijn ex-vriendin op de klippen was gelopen, verbleef Yara bij haar moeder. Op internet beschrijven Roy, Anouk en Pascalle, de oom en tantes van Yara, wat er begin oktober moet zijn gebeurd. ,,Ons ‘schoonzusje’ belde dat haar dochter, ons nichtje, geen hartslag meer had en werd gereanimeerd. Yara heeft in het ziekenhuis nog vierentwintig uur hard voor haar leven gevochten. Aangezien de artsen niet direct een oorzaak  konden vinden is haar dood als ‘wiegendood’ weggezet.’’ Een uitspraak van medium Sarina, met wie vader Dyon in contact komt, werpt een heel ander licht op de zaak. Zij stelt dat het meisje aan een overdosis GHB is overleden. Met die informatie stapt Dyon naar de politie. Vervolgens wordt een onderzoek ingesteld. Op 9 november blijkt uit onderzoek in een ziekenhuis dat er daadwerkelijk een behoorlijke dosis GHB in de urine van Yara is aangetroffen.

Nu probeert Dyon uit alle macht om het lichaam van zijn overleden dochter te laten herbegraven. Dat is ingewikkeld, omdat er geen sprake is geweest van een geregistreerd partnerschap. Daardoor werd baby Yara automatisch aan haar moeder toegewezen. Met behulp van een advocaat probeert hij nu iets te regelen. Het is zijn ultieme wens om het graf in zijn nabijheid te hebben en om zelf een mooie grafsteen te kunnen laten plaatsen. Niet alleen de juridische hulp, maar ook de feitelijke overplaatsing, het organiseren van een nieuwe uitvaartdienst en het plaatsen van een grafsteen, vragen om forse bedragen.

Doneeractie

Via de website www.doneeractie.nl zijn de familieleden een inzamelingsactie gestart. Het streven is om voor het eind van dit jaar 20.000 euro bijeen te krijgen en het heeft er alle schijn van dat dit ook gaat lukken. Met nog vier weken te gaan staat de teller inmiddels op meer dan 17.500 euro. ,,Als jonge vader greep mij dit verhaal zo aan’’, schrijft een man die vijfhonderd euro doneerde. Hij meldt dat hij Dyon slechts van gezicht kent, maar wenst hem veel sterkte toe. Zijn bijdrage is het hoogste bedrag dat door één donateur is bijgedragen, daarna volgen bedragen van 250 en 150 euro. Ga naar www.doneeractie.nl, klik op ‘actie zoeken’ en zoek op trefwoord ‘ghb’ om de actiepagina te vinden. 

Foto: Pixabay

Andere berichten

Open dag LTC de Heerenduinen Tennis/Padel→

Foto-expositie De Mens in de Visserhallen→

Mario Grille blijft trainer bij FC Velsenoord→

BC IJmond Familietoernooi→


Recent nieuws

  • Open dag LTC de Heerenduinen Tennis/Padel
  • Foto-expositie De Mens in de Visserhallen
  • Mario Grille blijft trainer bij FC Velsenoord
  • BC IJmond Familietoernooi
  • Luchtige informatieavond ‘Open over de Dood’
  • Dressuurwedstrijd senioren op manege Kennemergaarde
  • Nieuwe Clubkampioen 2023 bij Filmclub IJmond
  • Engelmundus en meer presenteert Club Classique
  • DCIJ-nieuws: Goede generale voor spelers kampioensteam
  • Gezamenlijk ontbijt bij  Kindcentrum De Pleiaden
  • Gratis chipactie voor katten in Kerbert Dierentehuis
  • Bomen- en Vogelbuurt aan de slag met groene daken
  • Meld je aan als vrijwilliger bij de natuurspeeltuin in Zeewijk
  • Groeneveen speelt play-offs voor Nederlands kampioenschap
  • Darttoernooi bij FCVelsenoord
  • Kluun promoot #Hetnieuwelezen op Vellesan College
  • Boeken- en Snuffelmarkt in de Engelmunduskerk in Driehuis
  • Na sneeuw komt zonneschijn voor BMX-ers van FCC Wijkeroog
  • Make up your mind festival in Beverwijk
  • Ontdek Spaarnwoude Park: een dag vol gratis activiteiten!
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio
  • Santpoort e.o.

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu