Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Dode dieren aangetroffen op stukje land in Spaarndam

Door Redactie | 7 april 2021 | Geplaatst in Regio

Spaarndam – Een gruwelijke ontdekking dinsdagmiddag op een stuk land aan de Spaarndammerdijk. Op het terrein, dat verhuurd wordt aan particulieren, werden diverse kadavers van dode boerderijdieren aangetroffen. Naar schatting dertig tot veertig levende dieren zijn door de dierenpolitie van het terrein gehaald omdat ze zwaar verwaarloosd waren. Nader onderzoek op het terrein bracht aan het licht dat er nog meer dode dieren onder een mesthoop lagen.

De zaak kwam vorige week vrijdag al aan het rollen, toen een klant van de nabij gelegen Bomba’s Ranch aan de bel trok. Eigenaar Steve de Boer vertelt: ,,Diegene heeft ons meegenomen naar het stuk land om de situatie te bekijken.’’ Hij trof onder meer een gewonde pony aan, waarop hij alarm sloeg. De pony werd later overgebracht naar Bomba’s Ranch, maar bleek er zo slecht aan toe te zijn, dat de dierenarts moest besluiten het dier te laten inslapen. Dinsdagmiddag heeft de dierenpolitie alle dieren van het land gehaald en werd duidelijk dat er diverse overleden dieren lagen. De Boer: ,,Er lagen een dood varken en twee dode geitjes. Er is een graafmachine gekomen om in de mesthoop te graven en toen bleken er nog veel meer dode dieren te liggen, minstens tien, schat ik.’’

Het stukje land is van een echtpaar dat hier diverse boerderijdieren hield, waaronder paarden en pony’s. Ook varkens, schapen, geiten en kippen hoorden er thuis. De gegevens van het paar zijn bij de politie bekend, zij zullen zich voor de situatie moeten verantwoorden. Houders van boerderijdieren zijn wettelijk verplicht om na een sterfgeval het kadaver te laten afvoeren door Rendac, een door de overheid aangewezen bedrijf dat zich hierin heeft gespecialiseerd. Waarom het echtpaar daartoe niet is overgegaan en waarom de dieren niet goed verzorgd zijn, is niet duidelijk. Het is niet de eerste keer dat door omstanders het dierenwelzijn op het betreffende perceel aan de orde is gesteld. Enkele jaren geleden werd ook al een dood dier aangetroffen.

Foto:

Op het terrein werden diverse dode boerderijdieren gevonden. Foto: Michel van Bergen

Andere berichten

Uitslag Kinderklimaattop bekend→

Inwoners IJmond melden meer specifieke gezondheidsklachten dan elders in Nederland→

Twee woningen gesloten wegens drugs en hennepkwekerij→

Twee aanrijdingen dinsdagmiddag op de A9→


Recent nieuws

  • Pierewaaien
  • Bibliotheek duimt voor voorleeskampioen Marit
  • Samen voor elkaar: Piet Rolvink, een begrip in Zeewijk
  • Bij de redactie aan tafel: Velsense studenten bieden zich aan als multifunctionele hulp op scholen
  • Jongeren en corona: Jesper te Beest
  • Bunkerbezoek en excursies
  • Evenemententop Velsen 2021
  • Beestenbende op de Brederode Daltonschool
  • Spontane inzameling voor nieuwe brommobiel Toon van Wijnen
  • Groep 7 Rozenbeekschool binnenkort te zien bij Zapp
  • Uitslag Kinderklimaattop bekend
  • Voetbal City op bezoek bij VV IJmuiden
  • Lars Bottelier zwemt naar dubbel goud op EQM
  • 2500ste bestelling bij de AfhaalBieb
  • Weer hond nagesprongen vanaf de pier door z’n baasje
  • Ongewenste bezoekers in Ruïne van Brederode
  • Inwoners IJmond melden meer specifieke gezondheidsklachten dan elders in Nederland
  • Twee woningen gesloten wegens drugs en hennepkwekerij
  • Twee aanrijdingen dinsdagmiddag op de A9
  • Vaccinatielocatie in voormalige tennishal aan Dokweg geopend
advertisement

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Van onze adverteerders

Zoeken

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid
advertisement

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 189-191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Wij gebruiken cookies voor het analyseren, de mogelijkheid om te delen op social media en advertenties te tonen. Door op Akkoord te klikken en verder te gaan stemt u hiermee in. Meer lezenAkkoord