Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Bij de redactie aan tafel: Petra Bodenstaff

Door Redactie | 28 oktober 2023 | Geplaatst in Regio

Kinderen zetten zich met name in voor het welzijn van dieren

Driehuizenaar Petra Bodenstaff (55) schuift bij de redactie aan voor een snel kopje koffie, maar is liever buiten en in beweging. Besloten wordt tot samen een uurtje naar buiten en zwerfvuil rapen, terwijl we behalve over van alles, met name over haar rol voor De BeestenBende Velsen praten. De BeestenBende staat voor basisschooljeugd, die zich inzet voor het schoonhouden van hun woonomgeving door zwerfvuil te rapen. Petra coördineerde acht jaar lang De BeestenBende Velsen en droeg onlangs het stokje over. Zij kijkt samen met de redactie terug op mooie jaren, waarin ook volwassenen zich meer en meer gingen afvragen, ruimen de kinderen nu mijn peuken op?

Door Arita Immerzeel

Hoe het zo kwam

Petra, in dienst bij Gemeente Velsen als tekenaar Ruimtelijke Ordening, kreeg in 2011 de behoefte om iets extra’s te doen en volgde uiteindelijk een loopbaantraject. Daar kwam uit dat milieu en kinderen voor Petra een rol zouden kunnen spelen om haar werkplezier te vergroten. ,,Via mijn werkgever, kreeg ik allereerst de kans om, samen met het Pieter Vermeulen Museum, een programma op te starten voor basisschoolleerlingen op het strand van IJmuiden. Onderdeel van dit programma was zwerfafval, een grote ergernis van velen en zo ook in Velsen. Van het één kwam het ander en er werd al snel gevraagd of ik op zoek wilde gaan naar een bestaand zwerfafvalproject om als gemeente op aan te sluiten. In 2014 kwamen we De BeestenBende op het spoor. Een mooi zichtbaar project en gedragsverandering bevorderend. Niet alleen voor de kinderen, maar ook voor het steunsysteem zoals ouders, grootouders en buren. Leuk! Vond en vind ik. Kids blij en de omgeving blij. Sinds de oprichting hebben honderden kinderen zich aangemeld. Hun motivatie is voor 90% het welzijn van dieren. De kinderen willen met name de dieren redden, vooral de zeehondjes en vogels. Ik kreeg een paar uur extra werktijd van mijn baas om een en ander te coördineren, want ondertussen gingen volwassenen zich ook formeren in eigen schoonmaakclubjes en vroegen om steun van de gemeente. De gemeente ging de BeestenBende-kinderen maar ook volwassen rapers van zwerfafval een grijper in bruikleen geven.”

.

Herinneringen te over

Petra glimlacht bij de herinnering aan het effect van zwaan-kleef-aan. Zo’n 100 volwassenen zijn ondertussen ook actief aan het opruimen van zwerfafval.. ,, En er waren huilende zusjes of broertjes, van bijvoorbeeld 4 jaar, die óók lid wilden worden van De BeestenBende, net als hun oudere zus. Je kan echter pas lid worden, als je zes jaar bent. Dan stond ik op hun zesde verjaardag met grijper en hesje op de stoep om hen welkom te heten.” Petra stak veel vrijwillige uren in het coördineren van ondermeer leuke activiteiten, zoals één keer per jaar zwerfvuil rapen op Forteiland IJmuiden of een bezoek aan de brandweer. ,,Als lid van De BeestenBende geef je aan, in ieder geval 1x per maand 1 uur in je eigen woonwijk zwerfvuil te rapen, altijd samen met een volwassene. In het begin hoorde je nog wel eens nare opmerkingen, bijvoorbeeld de vraag of je taakstraf had. Maar die tijd is over, de kinderen krijgen nu veel complimentjes en duimen omhoog.”

Complimentjes

Tijdens ons uurtje zwerfvuil rapen ontvangen wij ook alleen maar complimentjes, zes stuks in totaal. Qua afval rapen we een divers geheel. Op nummer 1 staat dit keer het snoep- en koekpapiertje. Op nummer 2 kauwgom, uitgespuwde klontjes kauwgom. Op nummer 3 de aloude, vervuilende want niet verteerbare peuken. Geen flesjes dit keer en een enkel blikje. Met de zwerfafvalpas, die de gemeente aan uw verslaggever verstrekte, gooien we het restafval in de verzamelcontainer weg. Een zakje met plastic en een berg papier gaan in de desbetreffende afvalcontainers.

Toekomst

Op de vraag of Petra haar werk voor De BeestenBende Velsen zal missen, antwoordt zij aarzelend ontkennend. ,,Natuurmuseum Pieter Vermeulen neemt, als nieuw hoofdkwartier, de coördinatie over. Hoe een goede combinatie is dat? En ik heb altijd de scouting nog!” Meer informatie: www.mijnbeestenbende.nl.

Foto: Petra coördineerde acht jaar lang De BeestenBende Velsen en droeg onlangs het stokje over. Foto: Arita Immerzeel.

Andere berichten

Bij de redactie aan tafel: Dakmar Scholten→

Bij de redactie aan tafel: Els Quax→

Bij de redactie aan tafel: Marian Dekker→

Bij de redactie aan tafel→


Recent nieuws

  • RKVV Velsen – AGB
  • Vervroegde Sinterklaas bij SVIJ
  • DCIJ-nieuws: Sportieve revanche voor het provinciale team
  • Meiden onder 9 Strawberries in het nieuw gestoken
  • V.V. IJmuiden JO12-1 kan er weer tegenaan
  • Kompas Oost ging kringlopen
  • VVH Nieuws
  • Geslaagde Sinterklaasloop bij AV Suomi
  • Speelgoedinzameling Velsen hartverwarmend succes
  • Christmas Carols Oud Velsen
  • Fietsvalpreventie in Het Polderhuis
  • Jaarlijkse Hyacintenactie Muziekvereniging Soli
  • Gerrald Beute in De Moerberg
  • Drie wereldkampioenen bij Tata Steel Chess Tournament 2024
  • Garagebedrijf Turenhout genomineerd voor de ‘Sterkste schakel’ in Kennemerland
  • Duimen voor CrossFit IJmuiden voor de Dutch Fitness Awards
  • Een kennismaking met Els Hesseling
  • De Grote Oudejaarsshow probeert Velsenaren met andere blik naar hun gemeente te laten kijken
  • DB Keukens Keur introduceert culinair Wild Festijn in Haarlem
  • Pietendag op Boerderij Westerhoeve
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio
  • Santpoort e.o.

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer Jutter | Hofgeest
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Castricummer
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Heemsteder
WONEN.nl Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu