Open Huis Hospice De Heideberg
Santpoort – Het is alweer meer dan een jaar geleden dat ik me voorstelde als nieuwe voorzitter van het bestuur van Hospice De Heideberg. Mijn motivatie is en was duidelijk: ‘samen met iedereen mooie dingen bereiken’.
Ik vind het een uitdaging om dingen voor elkaar te krijgen met mensen, om met elkaar aan de bak te gaan. Het doel van de hospice is prachtig en goed, ik hoor veel positieve geluiden van families ook. Het gaat daar honderd procent om mensen, service geven en hún geluk in de laatste fase van hun leven. Er zijn mensen die het zwaar vinden, of die het zwaar lijkt om in Hospice De Heideberg te zijn. Maar niets is minder waar. Bij mensen die in de laatste fase van hun leven verkeren, vervagen alle grenzen. Je bent jezelf en wordt zo ook gezien. Wat je ook deed of doet in het dagelijks leven, hier in het liefste huis van Velsen word je gezien zoals je bent. Je brengt de laatste levensfase door in de fijne, veilige en vertrouwde sfeer van ons hospice. Onze deskundige, liefdevolle vrijwilligers en verpleegkundigen doen er alles aan om die laatste periode zo comfortabel mogelijk te maken. Dat is mooi om te zien en mee te maken. Ik ben heel blij dat ik hier mijn steentje aan bij mag dragen.
Zaterdag 11 oktober houdt Hospice De Heideberg open huis. Er wordt verteld en u kunt zien hoe wij de gasten opvangen, hoe we hun naasten en geliefden begeleiden en vooral: hoe de sfeer binnen de hospice is. Niet zwaar, niet donker. De dood hoort nu eenmaal bij het leven en het is goed om te zien dat zowel onze gasten als onze lieve vrijwilligers dat accepteren en samen zorgen dat die laatste fase, ondanks het verdriet, een mooie en respectvolle fase is. Daar ben ik trots op. Daar staan we met alle vrijwilligers, het bestuur en de coördinatoren voor.
Wees welkom op 11 oktober a.s. tussen 10.30 en 12.30 uur om die sfeer te ondergaan en om kennis te maken.
Hartelijke groet, Pieter van Tongeren
Foto: aangeleverd