Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Weer honderd nieuwe bomen erbij in Velsen

Door Redactie | 14 maart 2024 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – Wethouder Jeroen Verwoort hielp vrijdagmiddag mee met het planten van nieuwe bomen langs de P.J. Troelstraweg. Deze actie vormde het startsein voor de aanplant van totaal honderd nieuwe bomen, verspreid over drie locaties in IJmuiden. Ook aan het Pleiadenplantsoen en Notenboomplein werden bomen geplant. Elke nieuwe boom staat symbool voor een duurzaam initiatief dat in het afgelopen jaar door een inwoner of bedrijf in de gemeente Velsen werd genomen.

Door Raimond Bos

Een jaar geleden werden honderd nieuwe bomen geplant langs de Wijkeroogstraat in Velsen-Noord. Toen waren de weersomstandigheden bijzonder slecht, met een gure wind en een sneeuwbui precies op het plantmoment. Dit jaar was het weliswaar nog wat fris, maar wel met een vriendelijk zonnetje en zonder neerslag. Door het jaar heen zijn via de website www.velsengoedbezig.nl weer heel wat duurzame initiatieven van inwoners en bedrijven aangemeld. De een heeft zonnepanelen aangeschaft, de ander besloot een elektrische auto te kopen en weer een ander koos ervoor de woning te isoleren. Stuk voor stuk zijn dat maatregelen die bijdragen aan het reduceren van de C02-uitstoot in de gemeente Velsen. In het Lokaal Klimaat Akkoord is afgesproken dat de gemeente Velsen voor elk aangemeld initiatief een nieuwe boom plant. De bomen worden bekostigd door de supporters van het Lokaal Klimaat Akkoord en zijn echt extra bomen in de gemeente, dus niet voortvloeiend uit de reguliere planvorming voor het groenbeheer. Wie dat wil, kan zelf de boom planten die door het aanmelden van een duurzaam initiatief is verdiend. Zo zijn er in enkele jaren tijd al 237 extra bomen in de gemeente Velsen geplant. Rond de bomen en in de plantsoenen aan de Briniostraat hebben studenten van het Technisch College Velsen en Maritiem College IJmuiden een zadenmengsel gestrooid, zodat er bloemperken zullen ontstaan. Dit maakt de omgeving aantrekkelijk voor insecten en dat is goed voor de biodiversiteit in de gemeente.

Het zaaien van bloemzaden aan de PJ Troelstraweg door studenten van het Technisch College Velsen  en het Maritiem College. Foto: Bos Media Services

Fotobijschrift: Het planten van de eerste boom aan de PJ Troelstraweg door wethouder Jeroen Verwoort. Foto: Bos Media Services

Andere berichten

Leerlingen van het Technisch en Maritiem College IJmuiden goed voorbereid op de Grachtenloop Haarlem→

Geen betere plek voor 300 jaar oud anker dan Campus ’t Dok→

‘Het is een luxe dat ik kan stoppen nu ik het nog zo leuk vind’→

Velsen is weer een paar kanjers rijker!→


Recent nieuws

  • Kledingbeurs voor het goede doel draait al jaren goed
  • Kinderboom in Driehuis gesneuveld
  • TV-abonnement: nuttige voorziening of overbodige luxe?
  • DCIJ-nieuws: Bos en Doornbosch meteen scherp bij seizoensopening
  • Ruim u boekenkast lekker op, gun uw boeken een tweede leven
  • Blik op een buurtkastje
  • Leer (slim) schaken bij Schaakclub Santpoort
  • Na het grote succes van vorig seizoen is Fish & Film terug!
  • Multigroove Festival zaterdag afgelast door overmacht
  • LTC Hofgeest viert 35 jaar
  • Nieuwe koers en jaarplan 2026: meer passende woningen voor ouderen in Velsen
  • Nieuw seizoen Voetbal Herinneringen Telstar
  • Muziekvereniging Soli en dansstudio Jolein houden open dag
  • Mees(ter) Klesser in Holland’s got Talent
  • Typisch IJmuiden: de plannen voor de aanleg van het Noordzeekanaal (deel 1)
  • Knutselen met dino’s in Pieter Vermeulen Museum
  • Kunstenaars Collectief Velsen exposeert in Raadhuis voor de Kunst 
  • Felison Brass en Velser Amusements Orkest op VG-concert
  • Open Monumentendag
  • Michelangelo in beeld en geluid en MirAnDa Trio in ’t Mosterdzaadje.
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}