Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Typisch IJmuiden

Door Redactie | 26 augustus 2023 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Het magische schip Disney Dream

In deze rubriek staan we even stil bij een typisch IJmuidens onderwerp aan de hand van een foto en naar aanleiding van de actualiteit, een bijzondere gebeurtenis, een evenement of gewoon een van de mooie taferelen die IJmuiden biedt. In deze aflevering aandacht voor het magische schip Disney Dream dat vorige week langsvoer.

Door Erik Baalbergen

Het is de avond van donderdag 17 augustus 2023 en veel IJmuidenaren zoeken de waterkant op. Niet om te genieten van het lekkere weer of een prachtige zonsondergang maar om een indrukwekkend cruiseschip in levende lijve te aanschouwen. Als je wil, kun je bij IJmuiden in de IJmondhaven of het kanaal genoeg cruiseschepen zien, maar de schepen van de Disney Cruise Line, een dochteronderneming van The Walt Disney Company, spreken toch wel tot de verbeelding en zijn de moeite waard om even je stoel uit te komen.

Zo tegen zonsondergang – die moest je deze donderdagavond er zelf bij verzinnen, dus laten we zeggen, tegen schemering – staan velen, zelfs complete gezinnen, langs het kanaal, op Sluiseiland en langs de Zeesluis IJmuiden te wachten op, en later te genieten van de Disney Dream. Zij is rond 19.00 vertrokken uit Amsterdam en vaart nu naar Zeebrugge. In de nacht ervoor, is dit varende pretpark vanuit het Noorse Oslo in Amsterdam aangekomen. Toen voer het ook al langs IJmuiden, maar dat was rond middernacht.

Het is het eerste bezoek van de Disney Dream aan Amsterdam en ook de eerste keer dat we dit schip bij IJmuiden kunnen zien. Vorig jaar konden we de oudere en kleinere Disney Magic, ook voorzien van de witte Mickey Mouse oren op de rode schoorstenen, al ‘ns bewonderen in de IJmondhaven. Pas drie dagen na de première bij IJmuiden zal de Disney Dream voor de eerste keer in Rotterdam aanleggen, dan komende vanuit het Engelse Southampton en onderweg naar de Noorse Sognefjord.

De Disney Dream is, na de Disney Magic en Disney Wonder, het derde schip van de Disney Cruise Line. Zij is gebouwd bij de Meyer Werft in het Duitse Papenburg en maakt in januari 2011 haar eerste cruise. Met haar bijna 340 meter lengte, 37 meter breedte en 1250 hutten op 14 dekken biedt zij plaats aan 4000 passagiers. Daarnaast kan het schip ruim 1450 bemanningsleden herbergen. De binnenhutten hebben virtuele patrijspoorten, zodat je je niet opgesloten hoeft te voelen. Verder heeft het schip diverse restaurants, zwembaden en een heuse waterglijbaan van 245 meter lengte! Zij vaart onder de vlag van de Bahama’s en haar thuishaven is, net als die van alle andere Disneyschepen, Fort Lauderdale in Florida. Haar zusterschip, de Disney Fantasy, kwam een jaar later in dienst. Medio 2022 kwam het vijfde schip, de Disney Wish, in dienst van de Disney Cruise Line. Enkele schepen zijn nog in bestelling.

Op de Disney Dream kunnen hele families zich wanen in de wereld van Disney, en daarbij genieten van alle luxe en entertainment die het schip te bieden heeft. Je moet niet bang zijn voor muizen, nou ja, voor Mickey Mouse, en niet allergisch zijn voor Disneyfiguren, want die kom je overal op het schip tegen, aldus beschrijvingen van de cruises die je er mee kunt maken. Tot media september maakt de Dream cruises in Europa, maar daarna vertrekt zij naar Amerika. Tijdens de winter wordt zij ingezet voor cruises vanaf Fort Lauderdale, onder meer naar Castaway Cay, het privé-eiland van Disney op de Bahama’s.

Op deze donderdagavond kunnen wij vanaf de wal, terwijl het schip met de muisoren in het donker en onder af en toe druilerige omstandigheden tergend langzaam tegen half tien om de hoek bij het dorp Velsen verschijnt en een klein half uur later de Nieuwe Zeesluis binnenglijdt, alleen maar dromen van dergelijke luxe en zonnige bestemmingen. Maar zelfs in het donker biedt het schip met z’n uitbundige en veelkleurige verlichting een vrolijke en zelfs magische aanblik! Nagenieten kun je nog van de vele foto’s die op lokale social media te vinden zijn.

Fotobijschrift: Het is inmiddels donker geworden als de Disney Dream op de Zeesluis IJmuiden afvaart, maar het duister en de verlichting versterken eigenlijk alleen maar de magie die rond dit pretpark-cruiseschip hangt! Foto: Erik Baalbergen

Andere berichten

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)→

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 2): het tracé in de loop der jaren→

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg→

Typisch IJmuiden: de .ijmuiden-reuzeletters→


Recent nieuws

  • Samen zingen in de Nieuwe Kerk
  • Om vast in de stemming te komen
  • Wereldklasse opera- en ballet op het grote doek van het Haventheater
  • Afzwemmen voor het zwemABC onder tropische omstandigheden
  • Financiële planning: wanneer past een persoonlijke lening in jouw situatie?
  • Groeneveen Toernooiweek met Eredivisie randje
  • Zomerfestijn: zeil deze zomer mee langs vier wereldculturen
  • Tuinmeubelen voor een tuin aan de kust
  • Meer dan 100 prentenboeken gedoneerd aan de VoorleesExpress Velsen
  • Word DJ deze zomer in Velsen!
  • Dubbele zomertentoonstelling in Zee- en Havenmuseum
  • Zo hou je je huis koel bij een hittegolf
  • Bij de redactie aan tafel : Amber Souwer
  • Keverdag 2025 bij de Ruïne van Brederode
  • Koninklijke onderscheiding voor John van Opijnen
  • Logeerzorg biedt tijdelijke ondersteuning voor mantelzorgers
  • Meer mensen beter laten horen: Van Boxtel hoorwinkels wordt Audika
  • Tien jaar BuitenGewoon: ‘Jullie zién mensen!’ 
  • Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park
  • Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}