Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Voor Hospice de Heideberg zijn de vrijwilligers het grootste kapitaal

Door Redactie | 9 september 2022 | Geplaatst in Santpoort e.o.

Santpoort- De jaarlijkse barbecue van Hospice de Heideberg, mogelijk gemaakt door lokale ondernemers, de giften van dankbare families en de aanwezigheid van bijna alle betrokken vrijwilligers zit er weer op. Het was een heerlijke avond.

Een avond waarin de vrijwilligers elkaar konden zien, spreken en terugkijken op de rare afgelopen tijd waarin Corona iedereen, op welke manier dan ook, in de tang had. Trots zijn op het feit dat ondanks dat Hospice de Heideberg ‘gewoon’ kon doorgaan met het meest humane werk dat er is; zorgen dat de laatste fase van het leven verlicht wordt door aandacht en zorg. Niet alleen voor de gasten maar ook voor hun naasten. Kinderen kunnen weer kind zijn in plaats van mantelzorger, partners weer partner.

Voldoening

Dat kan alleen met de inzet van vrijwilligers, het grootste kapitaal van De Heideberg. Ze doen allerlei verschillende dingen. Het ene werk is praktischer dan het ander, de een ‘werkt’ vaker dan de ander, de een gaat naar cliënten thuis en de ander werkt in de hospice – het is net wat bij iemand past. Maar voor iedereen geldt dat zij veel voldoening uit het werk halen. Je hoeft geen ervaring te hebben in de zorg. Wel moet je je wel aangesproken voelen tot dit soort werk: de palliatief terminale zorg. Dat betekent dat je aansluit bij de zorg voor zieke mensen in hun laatste levensfase. Je moet het dus fijn vinden om met mensen om te gaan, je moet wat tijd hebben en in een team kunnen werken. Er wordt gewerkt in diensten van 4 uur. Een paar uitspraken die aangeven dat het werken in de hospice heel veel voldoening geeft: ,,Soms zit ik alleen maar naast het bed, met een boek. Je bent er, en daar gaat het om.“ Of: ,,Het contact met de mensen, de geweldige sfeer onder de collega’s en de samenwerking met de verpleging, het is allemaal even fijn.“

Wil je vrijwilliger worden?

Neem dan contact met De Heideberg op! Eén van de coördinatoren vertelt je wat de bedoeling is en beantwoordt al je vragen. Je kunt ook een keer komen kijken. Je bent altijd van harte welkom! En heel belangrijk: Je staat er nooit alleen voor! https://hospicedeheideberg.nl/

Foto onderschrift: Hospice de Heideberg wordt ook wel het liefste huis van de gemeente Velsen genoemd.

Foto: aangeleverd

Andere berichten

Hospice De Heideberg voor meer comfort in de laatste levensfase→

Hospice de Heideberg 2026→

Louis Baes Repairs BV steunt Hospice De Heideberg→

Gulle gift van De Jong Dakinspectie aan het liefste huis van Velsen→


Recent nieuws

  • Vijfde editie Kunstroute Velsen 2026
  • Sneak-previews voor Gemeenteraad Velsen en buren
  • Telstar verwelkomt Marcel Groninger als nieuwe assistent-trainer
  • Achter de schermen van de Popbunker
  • Kim & Jindy zorgen voor een geweldig straatbeeld
  • Persoonlijke verhalen en op stap met visser Bram
  • Duik in de maritieme geschiedenis bij het IJmuider Zee- en Havenmuseum
  • De leukste steden en dorpjes aan de Côte d’Azur
  • T-Hagenbouw maakt Velsen een stukje mooier en duurzamer
  • Welpenteam De Beekvliet schrijft geschiedenis op Nederlands Schooldamkampioenschap
  • DanceWorks viert dubbel jubileum met dans, magie en spektakel
  • Zorg, herstel en levenservaring komen samen
  • Een sportieve ontmoeting van een kano- en roeivereniging.
  • Zomerbazaar bij Waldorf aan Zee
  • De Kennemer Sociëteit bloeit als nooit tevoren
  • Het is eindelijk zo ver: dit weekend Pleinfeest van Café Bartje
  • Lopen voor het goede doel
  • WK-special komt eraan!
  • Spanning, strijd en WK-sfeer tijdens Simon de Hoog-voetbaltoernooi
  • Het reilen en zeilen van Johanna Louisa
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}