Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

College over chroom-6-discussie: ,,Geen aanleiding tot extra zorg volksgezondheid’’

Door Redactie | 2 mei 2022 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Velsen – Is in de hoogovens van Tata Steel schroot omgesmolten dat het kankerverwekkende chroom-6 bevat? Die vraag wierp zich recent op, nadat uit een publicatie van het Financieel Dagblad bleek dat vervuild metaalafval van de Lekbrug bij Vianen is vermengd met ander schroot. Het staalbedrijf liet desgevraagd weten geen materiaal met chroom-6 in te kopen. Toch werden bij steekproeven resten van de Lekbrug gevonden. Burgemeester en wethouders van de gemeente Velsen namen contact op met Tata Steel, het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en met Rijkswaterstaat. Men licht toe: ,,Bij reguliere controles, uitgevoerd door Tata Steel, is het betreffende schroot teruggestuurd en zijn de leveringen van de bewuste leverancier stopgezet. Aanvullend heeft Tata Steel een audit opgestart bij deze leverancier. Pas na een positief resultaat van de audit zullen leveringen van de betreffende leverancier worden geaccepteerd.’’

Het college ziet naar aanleiding van de ingewonnen informatie geen reden om te denken dat er bij Tata Steel inhoudelijk of procedureel iets mis is gegaan. Daarom ziet het college geen aanleiding tot extra zorg ten aanzien van de gezondheid voor omwonenden. Ook de handelswijze van Rijkswaterstaat in deze kwestie is volgens b&w niet twijfelachtig. ,,Het schroot van de Lekbrug dat chroom-6 bevat is aan een erkende verwerker overgedragen. Bij dit schroot gaat het juridisch gezien niet om gevaarlijk afval, omdat het gehalte chroom-6 lager is dan Europese grenswaarde van 0,1% van de totale massa van het schroot. Het verwerken van schroot (gevaarlijk of  ongevaarlijk) vindt plaats bij verwerkingsbedrijven. Deze vallen onder toezicht van een omgevingsdienst.’’ Dit liet het college weten in reactie op vragen van de D66-fractie.

Foto: Bos Media Services

Andere berichten

Blik op een buurtkastje→

Leer (slim) schaken bij Schaakclub Santpoort→

Na het grote succes van vorig seizoen is Fish & Film terug!→

Multigroove Festival zaterdag afgelast door overmacht→


Recent nieuws

  • Blik op een buurtkastje
  • Leer (slim) schaken bij Schaakclub Santpoort
  • Na het grote succes van vorig seizoen is Fish & Film terug!
  • Multigroove Festival zaterdag afgelast door overmacht
  • LTC Hofgeest viert 35 jaar
  • Nieuwe koers en jaarplan 2026: meer passende woningen voor ouderen in Velsen
  • Nieuw seizoen Voetbal Herinneringen Telstar
  • Muziekvereniging Soli en dansstudio Jolein houden open dag
  • Mees(ter) Klesser in Holland’s got Talent
  • Typisch IJmuiden: de plannen voor de aanleg van het Noordzeekanaal (deel 1)
  • Knutselen met dino’s in Pieter Vermeulen Museum
  • Kunstenaars Collectief Velsen exposeert in Raadhuis voor de Kunst 
  • Felison Brass en Velser Amusements Orkest op VG-concert
  • Open Monumentendag
  • Michelangelo in beeld en geluid en MirAnDa Trio in ’t Mosterdzaadje.
  • Schilderijenexpositie in Oudkatholieke kerk
  • Open Huis bij de Odd Fellows
  • Elegance Style laat je stralen van top tot teen
  • Westerveld: Erfgoed, architectuur en persoonlijk afscheid
  • De veelzijdigheid van de Summer Park Sessions
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}