Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Kunstenaars Collectief Velsen exposeert in De Waag in Haarlem

Door Redactie | 26 juli 2020 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Haarlem/Velsen – Vanaf vorige week donderdag heeft de oudste Haarlemse kunstenaarsvereniging KZOD, Kunst Zij Ons Doel, de deuren weer geopend van galerie De Waag aan het Spaarne 30 in Haarlem. In de afgelopen maanden is het interieur van galerie De Waag gerenoveerd. De eerste expositie is de expositie ‘Los Zand’ door Kunstenaars Collectief Velsen. 

De deelnemende kunstenaars aan de expositie Los Zand, vertellen hieronder hoe en waarom zij tot hun keuze voor het tentoongestelde werk zijn gekomen. Aan de expositie in galerie De Waag, doen dit jaar 11 van de 16 leden van Kunstenaars Collectief Velsen mee. Annet Verplanke, Dakmar Scholten, Afke Spaargaren, Dianne Vivian Robinson, Larisso Neslo, Petra C.M. Meskers, Winnie Meijer Rob, Kees Kalkman, Renske de Jong, Bettine Heslinga en Tania Engelchor.

Afke Spaargaren legt als eerste uit hoe het thema van de tentoonstelling tot stand is gekomen: ,,Het thema ‘Los Zand’ heb ik bedacht omdat ons Kunstenaars Collectief Velsen bestaat uit kunstenaars met vele verschillende disciplines… wij houden ons bezig met schilderen, mixed media, keramiek, fotografie, collages, textiel en 3D werk in brons. Als los zand dus, maar samen zijn wij hecht verbonden. Zelf ga ik jaarlijks naar de kust in Normandië waar ik op het strand veel stenen heb geschilderd. Een prachtig onderwerp. Die uitgeknipte stenen (decoupages) heb ik samen met heavygel, acrylverf en zand gebruikt om er een dreigende zandstorm mee uit te beelden. Hoe wonderlijk is dat uitgekomen… zwaar weer… met deze huidige crisis…

Kees Kalkman is uitgegaan van de letterlijke betekenis van het thema ‘Los Zand’. ,,Ik heb een keuze gemaakt uit een aantal duingezichten die ik in de afgelopen jaren geschilderd heb.’’ 

Dakmar Scholten laat met ‘Determined’ een portret van een jonge vrouw zien die de toeschouwer doordringend aankijkt. Duidelijk niet in een gemakkelijke situatie, maar vastberaden gaat zij haar weg; niemand die haar in de weg zal staan.

Dianne Robinson geeft met haar foto ‘Ochre Vine II’ invulling van het thema ‘Los Zand’ in overdrachtelijke zin. TexTile ‘Eternal Sunshine II’ is voor Bettine Heslinga de uitdrukking van een onbezorgd moment (a spottless mind…). Licht, helder, warm, positief… Van verschillende kleine stukjes stof heeft zij weer een geheel gemaakt, zoals zandkorrels het strand vormen.

De serie TrES-2B in inkt en aquarel op papier van Larissa Neslo gaat over het verschil in huidskleur en toch samen gelijk in de schaduw van de zon. Niet zwart, niet wit, niet mijn vader, niet mijn moeder, niet thuis op de zandstranden van Curaçao noch op het zandstrand van Santpoort, maar los zand, de tweestrijd losgelaten, gestrand in een oneindigheid van zand. De inspiratiebron van Larissa Neslo is de Franse song Bâtard van Stromae. Een paar zinnen daarvan vertaald in het Engels: Not one nor the other. A bastard is what you are, were, and will remain. Not one nor the other, I am, was and will remain myself…

Door de jaren heen maakt Petra C.M. Meskers naast veelal abstract werk met gemengde technieken een serie “slapen”. “Dani”, haar hartsvriendin, sluimert op het strand met bladgoud in het haar. Een ode aan al haar vriendinnen.

Fotografe Renske de Jong kijkt met haar camera in de hand niet alleen naar de schoonheid van de natuur, maar ook naar verstorende objecten. ,,De lelijkheid”, zegt Renske, ,,gemaakt of veroorzaakt door de mens die ondanks hun lelijkheid een mooi beeld opleveren. Zo is ‘mooi van lelijkte’ ontstaan. Deze foto’s heb ik gemaakt op het strand in de Algarve in Portugal, al dan niet met lelijkheid.”

Annet Verplanke verbeeldt in magisch realisme heel fijnzinnig in olieverf op paneel de bevrijding 75 jaar geleden aan het strand (foto boven).

Voor intrigerende collages schuimt Tania Engelchor de straten van Europese steden af, op zoek naar afbeeldingen op posters van “wildplakkers”. Haar atelier in IJmuiden ligt dan ook bezaaid met aan flarden gescheurde affiches die ze, al dan niet vergroot, verwerkt in haar kunst. De Waag laat Tania hiervan een collage op hout zien, afgewerkt met epoxy.

Tenslotte zal men wel even vreemd staan de kijken als u de ‘Kipzant’ van Winnie Meijer-Rob ziet staan (foto). De Kipzant van keramiek is een rare wending van de natuur: een verliefde fazant heeft een kip bevrucht en de daaruit voortgekomen “vreemde” vogel werd in 2019 gespot op Terschelling. Hij is blind aan één oogje omdat hij werd gegrepen door een hond. 

De expositie  is te bezichtigen tot en met 9 augustus. Openingstijden donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.kzod.nl en www.raadhuisvoordekunst.nl. De toegang is gratis. De expositie online bekijken  kan via https://expositiesonline.kzod.nl/kcv-los-zand-de-waag/  (Foto’s: aangeleverd)

Andere berichten

Kunstenaars Collectief Velsen exposeert in Galerie De Waag→

Muzikale Held uit de IJmond (deel 2)→

Spreuken die Spreken→

Workshop Ontdek je Stem!→


Recent nieuws

  • Muzikale Held uit de IJmond (deel 2)
  • Spreuken die Spreken
  • Workshop Ontdek je Stem!
  • We zitten opgesloten!
  • DCIJ-nieuws:  wisselende resultaten gezusters Schouten bij NK veteranen
  • Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum
  • Van mavo naar havo op het Vellesan College: alles voor een goede start in 4 havo
  • Operakoor Bel Canto laat zich van een andere kant horen
  • Typisch IJmuiden: de bevrijding van IJmuiden
  • Laat je niet foppen door nepnieuws
  • Extinction Rebellion blokkeert onaangekondigd de sluizen
  • Meester Serné haalt herinneringen op
  • Benefietconcert in de Naaldkerk
  • Welzijn Velsen zet 65-plussers in beweging tijdens Nationale Beweegweek
  • Broekenactie bij Patrick van Keulen: de tweede voor de halve prijs!
  • Het vertrekpunt van Bram Diepstraten: gevoel voor de mensen om hem heen
  • Veiligheidsrisicogebied rondom wedstrijd tegen FC Emmen
  • Lekkers voor moeders en een gezellige braderie in Centrum IJmuiden
  • Jazz in Driehuizz!
  • Herdenking op Duinhof druk bezocht
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}