Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Theo Reitsma blikt terug op 50 jaar sportverslaggeving

Door Redactie | 28 november 2019 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – ,,Bij sportcommentatoren is schreeuwen en brullen tegenwoordig erg in’’, aldus oud-sportverslaggever Theo Reitsma. ,,Sport op tv moet tegenwoordig vooral leuk zijn.’’ Zelf pleit hij liever voor serieuze verslaglegging, vertelde hij bij Rotaryclub IJmond. Daar trad hij afgelopen woensdag op als gastspreker.

De Theeschenkerij, het ‘clubhuis’ van Rotaryclub IJmond, was goed gevuld met sportliefhebbers. Theo Reitsma stelde hen niet teleur en vertelde bevlogen over zijn lange carrière als sportverslaggever. Hij groeide op in Velsen-Noord en wist al op jonge leeftijd dat hij de journalistiek in wilde. Na een paar jaar als sportverslaggever bij de krant begon Reitsma in 1969 als commentator bij de omroep. ,,Het was een andere tijd,” vertelt hij. ,,Voetbalwedstrijden versloeg je vanaf de tribune, met een cameraman die alleen bandjes bij zich had voor twee keer twintig minuten. Het was dus altijd een gok wanneer je filmde.”

Reitsma versloeg acht wereldkampioenschappen voetbal en negen Olympische Zomerspelen. De meest bijzondere herinnering bewaart hij aan de kwartfinale van het WK voetbal in Mexico-Stad, in 1986. Argentinië tegen Engeland. Op de tribune was Reitsma getuige van het beruchte Hand-van-God doelpunt van Diego Maradona. 

,,Dat ik dát heb gezien.” Het emotioneert hem nog altijd. 

Reitsma legde zijn mooiste sportherinneringen vast in het boek ‘Dit is een goed stel hoor – 50 jaar sportgeschiedenis’. Voor Rotaryclub IJmond was dit aanleiding hem uit te nodigen. De club, die om de week bij elkaar komt, nodigt geregeld interessante sprekers uit. Wie zelf een boeiend verhaal heeft, of een keer wil kennismaken met Rotary, is van harte welkom. Meer informatie: www.rotary.nl/ijmond. (foto: aangeleverd)

Andere berichten

Rotary Nederland bestaat 100 jaar en dat wordt groots gevierd in de regio!→

Kook de sterren van de hemel voor Kind & Brandwond→

Bloemen voor Breezicht dankzij Rotary IJmond→

Rotaryclub IJmond doneert 1500 euro aan Stichting Kind & Brandwond→


Recent nieuws

  • Feestelijke opening voorplein Fort Bezuiden Spaarndam
  • Openlijke geweldpleging – Kleine Strand – IJmuiden
  • Voices opent jubileumreeks 150 jaar IJmuiden
  • Goos Personal Training en Coaching begeleidt en leert je ook begrijpen
  • Eerste kennismaking met nieuwe trainer Telstar Henk Brugge
  • Beperkingen Sluizenroute IJmuiden opgeheven
  • Duiken als Vaderdag cadeau
  • Vandaag in het duin
  • Zoektocht naar mogelijke natuurbrand in duingebied IJmuiden na hevige brandlucht
  • Bij de redactie aan tafel: Elodie Neijssel
  • VG-concert door Opleidingsorkesten van Soli en TataSteel
  • Zomerpret Velsen 2026: zomerse activiteiten voor álle kinderen in Velsen
  • Ontdek de verborgen verhalen achter de bunkers tijdens Bunkerdag
  • Dudok in de gemeente Velsen
  • SV Terrasvogels super vrijwilliger
  • Topprestatie VSV JO 14
  • Stormvogels verliest ruim van SCPB ’22
  • Hot Club de Frank en een schat aan Sefardische muziek
  • Fiets door de Tijd: ook een belevenis voor kinderen!
  • Workshop Look Good Feel Better in het IPSO Huis
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}