Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Move Mates aan de slag bij De Toermalijn

Door Redactie | 20 november 2019 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Driehuis – Leerlingen uit groep 8 van basisschool De Toermalijn hebben een primeur voor de gemeente Velsen. Als eersten hebben zij het certificaat behaald om als Move Mates actief te zijn op het schoolplein. Een Move Mate brengt de kinderen uit de kleuterklassen en de groepen 3 en 4 tijdens de pauzes op het schoolplein in beweging met een gevarieerd spelaanbod.

Buurtsportcoach Bianca van Geldorp is vanaf de zomervakantie bezig geweest met het klaarstomen van de leerlingen voor deze nieuwe taak. Na een eerste introductieles werd de belangstelling geïnventariseerd en die bleek groot te zijn. Zo groot zelfs, dat het geplande aantal groepen moest worden verdubbeld om aan de vraag te kunnen voldoen. Bianca: ,,Het idee was om dit project uit te voeren met twaalf leerlingen uit groep 7 en twaalf leerlingen uit groep 8, maar toen we met groep 8 begonnen, bleek dat bijna iedereen zich wilde opgeven.’’ Het werden uiteindelijk 23 leerlingen die afgelopen dinsdag hun certificaat in handen kregen. Tijdens de praktijklessen, die hieraan vooraf gingen, leerden ze onder meer hoe ze leiding moeten geven aan een groep, hoe ze moeten omgaan met ruzies en hoe ze een spel kunnen aanpassen als daartoe de noodzaak bestaat.

All-focus

Behalve deze lessen kregen de kinderen ook een stage op het schoolplein, waar ze onder leiding van Bianca het geleerde in de praktijk mochten brengen. Trots namen de 23 leerlingen dinsdagochtend hun certificaat in ontvangst. ,,Mag je dat nu op alle scholen doen?’’, wilde een leerling weten. Helaas voor haar is dat niet mogelijk, ze mag haar taak als Move Mate uitsluitend bij De Toermalijn uitvoeren. ,,We hebben er eigenlijk maar heel kort iets aan’’, merkte een andere leerling enigszins teleurgesteld op, zich beseffend dat dit voor deze groep het laatste jaar van het basisonderwijs is. Binnenkort gaat Bianca met de leerlingen uit groep 7 hetzelfde traject doorlopen. De nu gecertificeerde Move Mates kunnen per direct aan de slag en vier van hen mochten direct na de uitreiking al beginnen met het verzorgen van spellen voor de kleuters. Die reageerden daar enthousiast op en wilden graag deelnemen.

Het project heeft veel voordelen. De jongste leerlingen van de school worden volop gestimuleerd om mee te doen met sportieve activiteiten, waardoor ze flink in beweging komen. Tegelijkertijd leren de kinderen uit de bovenbouw op deze manier van alles over samenwerken, leiding geven, organiseren en omgaan met conflicten. Bianca van Geldorp: ,,De Move Mates werken altijd in tweetallen, zo kan er bijvoorbeeld één als coach bezig zijn en één als scheidsrechter.’’ Voor Sportsupport, de organisatie waarvoor Bianca werkzaam is, is het concept nieuw. Het enthousiasme van de leerlingen en de snelheid waarmee de eerste groep de lesstof heeft opgepikt, verraste haar. Getooid in gele hesjes met daarop de term Move Mate vormen de leerlingen nu een extra ondersteuning voor de pleinwachten. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het gymnastieklokaal. (tekst / foto: Bos Media Services)

Andere berichten

Kerstliedjes voor ouderen→

Met Move Mates meer plezier en beweging op het schoolplein→

Trotse ‘Move Mates’ op De Toermalijn→

Kinderboekenweek uitbundig gevierd op de Toermalijn→


Recent nieuws

  • Benefietconcert in de Naaldkerk
  • Welzijn Velsen zet 65-plussers in beweging tijdens Nationale Beweegweek
  • Broekenactie bij Patrick van Keulen: de tweede voor de halve prijs!
  • Het vertrekpunt van Bram Diepstraten: gevoel voor de mensen om hem heen
  • Veiligheidsrisicogebied rondom wedstrijd tegen FC Emmen
  • Lekkers voor moeders en een gezellige braderie in Centrum IJmuiden
  • Jazz in Driehuizz!
  • Herdenking op Duinhof druk bezocht
  • Nationale Molendag zaterdag 10 mei
  • Loop mee met de Vissenloop IJmuiden! Samen in beweging tegen kanker
  • Wethouder Sander Smeets legt bloemen op oorlogsgraven De Biezen 
  • Tekenen van een defecte lambdasonde: wanneer is vervanging nodig?
  • louislouis verwent Velsen al een jaar
  • Slagerij van Olphen: ‘Het moment om te veranderen was nu’
  • Opening van het vaarseizoen
  • Groen het nieuwe blauw?
  • Vieren van vrijheid in Velsen    
  • Kerkdienst te velde zeer gewaardeerd  
  • Jan Bonekamp voor de 19e keer herdacht op Westerbegraafplaats 
  • Nathanael Korf voorgedragen als nieuwe wethouder in Velsen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}