Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Typisch IJmuiden: stormachtige binnenkomst Princess Seaways

Door Redactie | 18 augustus 2019 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

Wekelijks legt Erik Baalbergen een typisch IJmuidens beeld vast, naar aanleiding van de actualiteit, een bijzondere gebeurtenis, een evenement of gewoon vanwege de mooie taferelen die IJmuiden biedt. Achter elke foto schuilen wetenswaardigheden over IJmuiden. Deze week aandacht voor een stormachtige binnenkomst van de Princess Seaways.

We beleven weer een typisch Nederlandse zomer, met in de afgelopen weken zowel hoogtepunten qua temperatuur en mooi weer als dieptepunten met buien, harde wind en een heuse minitornado boven delen van Noord-Holland. Vorige week zaterdag kregen we stormachtig weer voor onze kiezen. Gelukkig werd het geen echte zomerstorm, zoals die van vier jaar geleden, op zaterdag 25 juli 2015. Tijdens die zwaarste zomerstorm sinds het begin van de waarnemingen werd bij IJmuiden windkracht 10 gemeten, met de zwaarste windstoot van 121 kilometer per uur. Bij veel IJmuidenaren ligt die zomerstorm nog vers in het geheugen, vooral omdat Plein 1945 er sindsdien wat bomen betreft maar kaaltjes bij ligt.

Afgelopen zaterdag was IJmuiden wederom de winderigste plaats van Nederland. Halverwege de middag kwam het voor de kust bij IJmuiden tot windkracht 9 uit het zuidwesten en werden windstoten tot 104 kilometer per uur gemeten. Voor veel IJmuidenaren is zo’n stevige bries, ondanks af en toe een buitje, juist reden om even naar de waterkant te gaan en te genieten van de wind rond de oren, van het zand langs de kuiten of van de over de zuidpier slaande golven – vanuit de verte gezien natuurlijk!

Spektakel

’s Morgens tussen 9 en 10 uur, toen de wind nog slechts kracht 6 à 7 had en IJmuiden te maken had met forse buiten, konden liefhebbers al genieten van de winderige aankomst van de DFDS ferry uit Newcastle, in dit geval de Princess Seaways. De ferry-aankomst is natuurlijk een alledaags verschijnsel, maar bij een stevige zuidwester is het toch wel een spektakel om te zien. Allereerst werd, mooi zichtbaar vanaf de kust, een loods met een helikopter afgezet op het nog buitengaats liggende schip. Hoewel de kapitein de vaarweg naar IJmuiden natuurlijk op z’n duimpje kent, is de aanwezigheid van een loods verplicht als het schip met hulp van sleepboten binnenloopt. En met stevige wind uit een ongunstige hoek is de hulp van sleepboten een must, omdat zo’n groot schip een behoorlijke windvanger is en toch in het gareel moet worden gehouden.

Knerpende trossen

Met de loods aan boord stoomde de Princess op naar IJmuiden. Intussen waren de sleepboten Phoenix en Triton van Iskes vertrokken uit de haven. Tussen de pieren werden de trossen vastgemaakt, de Triton achter en de Phoenix voor de Princess. Vervolgens voer het trio door het Noorderbuitenkanaal, dus aan de noordkant langs het Forteiland, tot nabij de buitenkade van de hoogovens. Daarna moest vooral de Triton hard aan het werk om de Princess achteruit richting de vissershaven te trekken, tegen de wind in. Met vereende krachten werd de kop van de haven gerond. Zelfs op afstand hoorde je de trossen flink knerpen. Je moet er niet aan denken dat op zo’n moment, als zo’n groot schip rond de kop wordt getrokken bij een stevige zuidwester, een tros knapt…

Uiteindelijk hebben de werkpaarden van Iskes de klus geklaard, en konden de passagiers de vaste wal opzoeken. Of deze passagiers op het schip net zo hebben genoten van de winderige overtocht en binnenkomst als de toeschouwers op de kop van de haven en de Trawlerkade is maar de vraag… Voor de fotografen levert een winderige binnenkomst in elk geval weer typisch IJmuidense plaatjes op!


Andere berichten

Typisch IJmuiden: de Velserduinweg→

Typisch IJmuiden: de .ijmuiden-reuzeletters→

Typisch IJmuiden: Bunkerdag 2025→

Typisch IJmuiden: Bezorgde IJmuidenaren→


Recent nieuws

  • Het Gezelligheidskoor De Delta Singers sluiten 19e seizoen af
  • Gratis Hartcheckdagen in de Bibliotheek Velsen
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg
  • Filmprogramma Haventheater
  • OV Reisloket in Bibliotheek IJmuiden
  • Blik op een buurtkastje
  • DCIJ-nieuws: Bekerviertal eindigt net buiten top op NK
  • Velser Gemeenschap organiseert sprankelend jeugdoptreden
  • Duurzame gesprekken met Bram Tjaden van Energiek Velsen
  • Fietspad Lange Nieuwstraat overdekt
  • IJBC De Jump organiseert zomerbridge voor iedereen die kan bridgen
  • Internationale Dag Tegen Ouderenmishandeling
  • Jos Kops stopt na 50 jaar Budo lesgeven
  • Lustrum De Toermalijn, dertigjarig bestaan
  • Pop-up expositie: Verlangen naar Zee
  • Waar je crypto kunt kopen en gebruiken in en rond IJmuiden
  • VISdag met een gouden randje – samen vissen, samen verbinden
  • Laat je inspireren op de Inspiratiebeurs bij Westerveld
  • Gezocht: LEGO-scheepsmodellen voor zomertentoonstelling in Zee- en Havenmuseum
  • Groene en duurzame inspiratie op de Boerenmarkt Santpoort
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}