Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

5 mei Bevrijdingsrit door Velsen

Door Redactie | 1 mei 2026 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Velsen – Dinsdag 5 mei vieren wij onze vrijheid. Voor het derde jaar op rij zal er in Velsen weer door onze gemeente een route gereden worden met historische voertuigen, dit keer onder de naam Operation Liberation Run 2026.

Tijdens de route wordt op vele plekken haltgehouden en kunnen de voertuigen van dichtbij bekeken en ook op de foto gezet worden. Met de Operation Liberation Run 2026 wordt behalve 81 jaar vrijheid, ook 150 jaar Noorzeekanaal | IJmuiden en 25 jaar Bunkermuseum gevierd. De samenstelling van het programma doet recht aan onze geschiedenis en is voor iedereen zonder kosten toegankelijk. Door langs de route en op stopplaatsen vlaggen of kleding in de kleuren rood-wit-blauw-oranje te dragen, beleven toeschouwers het spektakel van de vrijheid live mee.

Keep them rolling programma

Van 9.00 uur tot 10.00 uur verzamelen de historische voertuigen en acteurs zich op het Vestingplein in Velserbroek, tegenover Het Polderhuis en Bibliotheek Velserbroek. Om 10.00 uur zet de stoet met historische voertuigen zich in beweging. 10. 30: stop bij woonzorgcentrum Huis ter Hagen – Lodewijk van Deyssellaan 254 te Driehuis. 11.00 uur: vervolg route naar woonzorgcentrum Velserduin, Vechtstraat IJmuiden, alwaar 11.15 uur weer gestopt wordt. 11.45 uur: vervolg route richting Plein 1945, verwachte aankomsttijd aldaar12.00 uur. 12.45 uur: vervolg route naar Halkade 27 te IJmuiden. 13.00 uur: stop ter hoogte van het plein tegenover vishandel Fish & Seafood Waasdorp. 13.45 uur: vervolg route richting woon-zorgcomplex Breezicht, Keizer Wilhelmstraat 1 te IJmuiden. 14.00 uur verwachte aankomsttijd bij woon-zorgcomplex Breezicht. 14.45 uur: route wordt vervolgd richting Bunkermuseum aan de Badweg 38 te IJmuiden. 15.15 uur tot 18.00 uur: Bunkermuseum. 18.00 uur: Afsluiting van deze feestelijke dag.

Foto: Keep them rolling en zwaai ze toe! Foto: aangeleverd

Andere berichten

Vrijheid verbindt: 5 mei groots gevierd bij Welzijn Velsen→

Vieren Vrijheid Vijf Mei Velsen→

Overal Bevrijdingsfeest maar in Santpoort-Noord het meest→

Welzijn Velsen viert de vrijheid samen op 5 mei→


Recent nieuws

  • Lezing over ontstaan en geschiedenis van Telstar populair
  • Werelds varen in Waarland
  • Hein Smit kampioen van Velsen Biljart 38/2
  • Typisch IJmuiden
  • Atze en Ada van de Berg hebben elkaar al 65 jaar officieel lief
  • Boekpresentatie Nationaal Park Zuid-Kennemerland
  • Velsen door de ogen van Ahmed
  • TVIJ boekt mooie resultaten bij plaatsingswedstrijd
  • Werken bij De ZorgSpecialist? Kom naar de Sfeerproeverij!
  • Marc Fischer nieuwe directeur-bestuurder Velison Wonen
  • Eric Nagengast nieuwe directeur-bestuurder Woningbedrijf Velsen
  • Twee keer concert met pianist James Lisney in ’t Mosterdzaadje
  • Op 10 juni opening nieuw natuurmuseum in IJmuiden
  • Broeken feest bij van Delden Mode
  • Laatste Jazzmatinee vóór de zomer
  • Vacature: Regieverpleegkundige (HBO) met sleutelrol in zorg en team
  • Zaterdag hup je bed uit en naar DNM!
  • Filmprogramma Haventheater IJmuiden
  • Hans Makkes maakt beeld van dokter Hugo Strik
  • Hoe de havenstad een prominente plek in de Bosatlas veroverde
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}