Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Werkzaamheden Zuidpier IJmuiden

Door Redactie | 16 mei 2023 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – Rijkswaterstaat voert van 15 mei tot 13 oktober werkzaamheden uit aan de Zuidpier in IJmuiden. Met deze werkzaamheden wordt schade aan de kop van het havenhoofd hersteld en de pier weer in goede staat gebracht voor het komende stormseizoen.

Gedurende de werkzaamheden rijden vrachtwagens met breuksteun en bouwmaterialen de pier op en af. Om dit veilig te kunnen uitvoeren sluiten we de pier af voor publiek. Vanaf maandag 15 mei starten de voorbereidende werkzaamheden. Hierdoor is de Zuidpier op werkdagen afgesloten tussen 06.00 en 17.00 uur. Vanaf maandag 22 mei tot en met vrijdag 13 oktober is de pier wegens werkzaamheden alleen in het weekend geopend voor publiek. Gedurende de hele periode is de laatste 100 meter van de pier werkterrein en niet voor publiek toegankelijk. Marina Seaport blijft tijdens de werkzaamheden bereikbaar. Bezoekers van het gebied worden ter plekke met gele borden geïnformeerd. De scheepvaart kan doorgang vinden.

Weekenden

Vanaf maandag 22 mei tot en met vrijdag 13 oktober zal de pier in de weekenden van vrijdag 21.00 uur tot maandag 06.00 uur geopend zijn voor publiek. Wanneer echter door (weers-)omstandigheden doordeweeks niet of minder gewerkt kan worden, werken we mogelijk ook in het weekend door. In die gevallen blijft de pier in het weekend gesloten voor publiek.

Werkzaamheden

De kop van de Zuidpier is door verschillende stormen, onder andere in 2022, beschadigd geraakt. De komende maanden gaan we de schades rond de kop herstellen met onder andere breuksteen en asfalt. Zodoende behoudt de Zuidpier de functie van golfbreker. We kiezen er tijdens de komende werkzaamheden voor om deze uit te voeren in de zomer. We gaan in mei van start zodat de kans op een storm tijdens de werkzaamheden wordt verminderd. Stormen kunnen de kwaliteit van de herstelwerkzaamheden negatief beïnvloeden. Verder worden de herstelwerkzaamheden volledig vanaf het land uitgevoerd.

Informatie pieren IJmuiden

De Zuidpier fungeert primair als golfbreker van de waterkering van het sluizencomplex IJmuiden en laat de scheepvaart veilig de sluizen van IJmuiden bereiken of verlaten. De functie van een golfbreker is om de energie uit de golven te halen en daarmee de scheepvaart en de primaire waterkering van het sluizencomplex te beschermen.

Foto: IJmuiden.nl

Andere berichten

Zuidpier zaterdag toch even open→

Zuidpier in de hoofdrol in televisieprogramma BinnensteBuiten→

Zonnige Zuidpier→

Buurtkien in Huis van de Wijk de Dwarsligger→


Recent nieuws

  • Geslaagd voor 1e Dan Ju Jutsu: Femmeke Toepoel en Maurice Schulten
  • Buurtkien in Huis van de Wijk de Dwarsligger
  • V.V.IJmuiden JO13-1 Kampioen
  • Derde editie Zorgbalans4daagse maar liefst 300 deelnemers
  • De Zonnebloem wandelt weer
  • Theatershow ‘Veerkracht’ in de Naaldkerk
  • Velsens zangtalent gezocht voor show met The Diamond Baritones
  • Nieuws uit Dorpsfeest Santpoort: kaarten afhalen Klavertoernooi
  • Voedselbank Velsen zoekt vrijwilligers
  • Eerste helft van seizoen 2025 van de Kennemer Sociëteit voorbij
  • Wedstrijdverslag finale nacompetitie: Olympia Haarlem 1 – Stormvogels 1
  • Docenten Gymnasium Felisenum treden op in The Masked Singer
  • Het Gezelligheidskoor De Delta Singers sluiten 19e seizoen af
  • Gratis Hartcheckdagen in de Bibliotheek Velsen
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg
  • Filmprogramma Haventheater
  • OV Reisloket in Bibliotheek IJmuiden
  • Blik op een buurtkastje
  • DCIJ-nieuws: Bekerviertal eindigt net buiten top op NK
  • Velser Gemeenschap organiseert sprankelend jeugdoptreden
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}