Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Weg met de gevaarlijke paaltjes!

Door Redactie | 21 oktober 2022 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – ,,Kies een veilige oplossing om auto’s te weren’’, zegt Han van Spanje van de Fietsersbond Velsen. Maandagmiddag plakte de Fietsersbond stickers op paaltjes waar fietsers tegenaan botsen. In de afgelopen tijd gebeurden er in Velsen volgens een voorlopige telling 97 ongevallen door obstakels, zegt het stadhuis; 58 keer betrof het een paaltje.

Valpartijen over stoepranden van vluchtheuvels, die ook vaak voorkomen, zijn nog niet meegeteld. Uit landelijke cijfers blijkt dat er jaarlijks 2400 fietsers bij de spoedeisende hulp belanden. Hun letsels zijn vaak ernstig, zeker als de fietser een behoorlijk tempo heeft.

Bij een onduidelijke verkeerssituatie is een veilige wegaanpassing nodig. De Fietsersbond en Veilig Verkeer Nederland wijzen erop dat veel van die gevaarlijk paaltjes overbodig zijn. Ook blijken ze vaak op een ‘onhandige’ plek te staan en niet van een voorgeschreven markering te zijn voorzien. Hoewel de gemeente volledig financieel aansprakelijk is in zo’n geval, voorkomt de Fietsersbond liever dat er ongelukken gebeuren. Het aller gevaarlijkste obstakel in Velsen is in het tunneltje van de Slaperdijk! Het hoogteverschil tussen trottoir en fietspad is er onzichtbaar door een witte lijn. Gevolg is een groeiend aantal slachtoffers, dat slechts leidde tot meer paaltjes in de tunnel. De veilige oplossing is het hoogteverschil opheffen en de paaltjes weghalen.

Foto onderschrift: Veel van de paaltjes zijn gevaarlijk en overbodig. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Pont cruciaal voor fietsers→

Stickeractie van Fietsersbond→

Fiersersbond Velsen: ‘De fiets vanzelfsprekend de basis in de mobiliteit’→

Fiersersbond Velsen: 'De fiets vanzelfsprekend de basis in de mobiliteit'→


Recent nieuws

  • Groeneveen uit Santpoort-Noord speelt in de Padel Eredivisie
  • Fototentoonstelling: IJmuiden tussen 1960 en 1985 door de ogen van Piet Korpershoek
  • Sport- en Cultuurmarkt
  • Feestelijke seizoenspresentatie in Haventheater
  • Fiets mee met de eerste editie van Happen & Doortrappen
  • Velsenaren leggen samen 760 m2 nieuwe groene daken aan
  • Ouder worden in Kennemerland
  • Voorjaarsbraderie IJmuiden brengt gezelligheid naar het centrum
  • Zomeravond vol Food Vibes op de Kennemerlaan
  • Hebben jullie de wekker nou al gezet?
  • Buitenbad zwembad De Heerenduinen
  • Kennels voor katten
  • Geef een prentenboek cadeau
  • Zondag 7 juni Publieksdag Forteiland IJmuiden
  • Filmprogramma Haventheater IJmuiden
  • Dit weekend dé kans om UrbanSofa te ervaren bij Geels Meubelen
  • Ontdek Velsen-magazine in teken van 150 jaar IJmuiden
  • Gemeente Velsen heeft financiën goed op orde
  • Pinksterthemawandeling zondag 24 mei ‘Laat maar waaien’
  • Henk Brugge nieuwe hoofdtrainer van Telstar
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}