Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Vele peuken maken samen veel zwerfvuil

Door Redactie | 13 augustus 2022 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio

Velsen – Op de foto zien wij het resultaat van het vegen van een parkeervak op de Van den Vondellaan in Driehuis. Resultaat na vijf minuten vegen van dit kleine oppervlak: 53 sigarettenpeuken, twee sigarettenpakjes met enge waarschuwingen erop, een half opgerookt sigaartje, een doosje waar een e-sigaret in zat met een hele echte sigaret erin en twee plastic huisjes voor joints. Een passerende tachtigplusser meldt, dat zij bijna elke dag peuken raapt bij de bushalte voor wooncentrum De Luchte, waar zij woont. ,,Gisteren waren het er 47!”

De peuken verontreinigen het grondwater met hun zware metalen en soms zien vogels of dieren het voor voedsel aan. Vergaan doen de peuken amper, dus de rokers die hun peuken wegwerpen dragen bij aan een enorm vervuilingsprobleem.

Deze week nadert de Boskalis Beach Cleanup Tour 2022 ook zijn einde. In dertig etappes ruimt Stichting De Noordzee voor de negende keer het strand van de hele Noordzeekust van Nederland op. Er is speciale aandacht voor sigarettenpeuken, die bijvoorbeeld op Texel en in  Zeeland amper of niet te vinden zijn, maar in de buurt van Den Haag en Westland des te meer. De laatste etappe vindt maandag plaats, van IJmuiden naar Zandvoort. De inschrijving voor vrijwilligers die deel willen nemen is reeds gesloten. Wel is er in IJmuiden aan Zee maandag tussen 11.00 en 17.00 uur een zogenaamde Noordzeekraam op het grote strand van IJmuiden aanwezig, waar iedereen zonder aanmelden opruimmateriaal kan lenen en mee kan doen met de schoonmaakactie.

Meer informatie, onder andere foto’s van de reeds gelopen etappes:

www.beachcleanuptour.nl.

Andere berichten

Vrijwilligers ruimen afval en 27.854 peuken op van Noordzeestranden→

Schone Noordzeekust: 10.991 kilo afval opgeruimd door 2.568 vrijwilligers→

Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park→

Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen→


Recent nieuws

  • Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park
  • Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen
  • Samen koers bepalen: huurders en partners praten én eten mee over toekomst volkshuisvesting in Velsen
  • Wat een mooie prestatie van VZV!
  • Gorgonzola Galm
  • Bij de redactie aan tafel: Gerrit Wolthuis
  • Met elkaar bouwen we aan een sterke gemeenschap!
  • Sterk staaltje van wat Samen Velsen kan realiseren
  • Zwarte band karate voor Jurre van der Linden en Steven Le
  • Blik op een buurtkastje
  • Met ontmoetingscentrum Zeestroom het water op: een dag om nooit te vergeten
  • Nieuws uit Dorpsfeest-Santpoort 2025
  • Waardevolle Westerveld Inspiratiebeurs in Driehuis
  • Midzomernacht Top2000 Concert mooie start van de zomer
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)
  • Nieuwe tentoonstelling Kunstcentrum de Kolk: ‘In de schaduw van eenvoud’
  • Thuis in Santpoort
  • Olympiade Velsen: sportieve strijd tussen basisscholen
  • ‘Working nine to five’ in het Haventheater IJmuiden
  • Scoop! Jesse Prins lanceert uniek talentenprogramma op Strand van Oranje
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}