Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Trainer Paul Brussel neemt afscheid van Terrasvogels

Door Redactie | 19 maart 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Santpoort – Paul Brussel zwaait aan het eind van dit seizoen af als trainer bij voetbalvereniging Terrasvogels. De bijna 56-jarige Brussel vindt het mooi geweest en wil niet meer elke week het hele weekeinde op de voetbalvelden doorbrengen. De geboren IJmuidenaar begon zijn trainersloopbaan op 29-jarige leeftijd bij FC Velsenoord.

Als 7-jarig jongetje voetbalde Paul al bij KIC, de voorloper van het huidige FC Velsenoord. ,,Eigenlijk moest je acht zijn, maar de penningmeester was mijn buurman en die heeft een maand gelogen over mijn verjaardag. Ik kreeg daarom altijd mijn verjaardagskaart een maand te vroeg’’, lacht hij. Hij belandde er uiteindelijk in de zaterdagselectie en speelde in de derde klasse. Ook na de fusie met VVB in 1990 voetbalde Paul er nog enkele jaren, om er vervolgens als trainer aan de slag te gaan. Tijdens een wedstrijd tegen SCC maakte hij nader kennis met die club uit Castricum, de voorloper van het FC Castricum van nu. Dat leidde tot een dienstverband van acht jaar. Het was in die jaren dat een jongen uit Afghanistan bij de club kwam spelen. ,,Die jongen was met zijn ouders gevlucht uit oorlogsgebied en werd hier vreselijk gepest. Ik heb de jongens bij elkaar geroepen en ze verteld over zijn achtergrond. Ik wilde dat ze hem goed zouden opnemen in de groep en dat is gebeurd. Ze hebben hem geweldig gesteund en die jongen heeft het tot het eerste gebracht. Het is een heel sociale jongen geworden. We hebben nog steeds elk jaar een reünie van dat team, ze zijn nu 35 en die Afghaanse jongen werkt nu als advocaat in Londen. De ontwikkeling die hij destijds bij ons in het team heeft doorgemaakt beschouw ik als het hoogtepunt van mijn carrière als trainer.’’

Veel heeft Paul zelf te danken aan zijn vroegere buurman Joop Dijkstra. ,,Ik had het zelf als kind ook niet gemakkelijk, maar Joop heeft dat heel goed opgepakt. Hij was een man met verstand van voetbal en hij zei: ‘Je moet één ding goed onthouden: ODE.’ Dat staat voor openheid, duidelijkheid en eerlijkheid. Ik heb zijn woorden altijd toegepast, het werd de rode draad in mijn trainerscarrière. Helaas is Joop in 2019 overleden.’’ 

Paul werkte als trainer onder meer voor Foresters in Heiloo, voetbalvereniging Wijk aan Zee en was zelfs assistent-trainer bij hoofdklasser ADO’20 in Heemskerk. Toen hij vervolgens voor SVW’27 in Heerhugowaard ging werken, ging het mis. ,,Ik kreeg een TIA heb het na dat seizoen rustig aan gedaan.’’ Met Menno Seegers van Terrasvogels in Santpoort bekeek hij later de mogelijkheden om daar als trainer aan de slag te gaan. ,,Het voelde als een warm bad. Andere trainers zeiden: ‘Paul, dat is toch jouw niveau niet?’, maar ik vind het dan juist leuk om er structuur in te brengen. De club is qua voetbaltechniek veertig procent vooruit gegaan.’’ 

Maar aan alles komt een eind, zo ook aan de trainerscarrière van Paul Brussel. Toch wil hij het werk nog niet helemaal vaarwel zeggen: ,,Misschien ga ik volgend jaar nog één keer in de week bij een club techniektraining geven, maar dat is nog niet zeker.’’

Foto:

Paul Brussel heeft een indrukwekkende trainerscarrière achter zich. Foto: Tom Harmsen. Foto is bewerkt door Timo de Reuver van Foto Lab XL

Andere berichten

Veiligheidsrisicogebied rondom wedstrijd tegen FC Emmen→

Lekkers voor moeders en een gezellige braderie in Centrum IJmuiden→

Jazz in Driehuizz!→

Herdenking op Duinhof druk bezocht→


Recent nieuws

  • Veiligheidsrisicogebied rondom wedstrijd tegen FC Emmen
  • Lekkers voor moeders en een gezellige braderie in Centrum IJmuiden
  • Jazz in Driehuizz!
  • Herdenking op Duinhof druk bezocht
  • Nationale Molendag zaterdag 10 mei
  • Loop mee met de Vissenloop IJmuiden! Samen in beweging tegen kanker
  • Wethouder Sander Smeets legt bloemen op oorlogsgraven De Biezen 
  • Tekenen van een defecte lambdasonde: wanneer is vervanging nodig?
  • louislouis verwent Velsen al een jaar
  • Slagerij van Olphen: ‘Het moment om te veranderen was nu’
  • Opening van het vaarseizoen
  • Groen het nieuwe blauw?
  • Vieren van vrijheid in Velsen    
  • Kerkdienst te velde zeer gewaardeerd  
  • Jan Bonekamp voor de 19e keer herdacht op Westerbegraafplaats 
  • Nathanael Korf voorgedragen als nieuwe wethouder in Velsen
  • Dales houdt een pleidooi voor meer menselijkheid en rechtvaardigheid
  • Spreuken die Spreken
  • Thuis in Santpoort: een charmante rondboog
  • Voedselbank Velsen: ‘Pareltjes’
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}