Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Samenwerking Bibliotheek Velsen en Vellesan College

Door Redactie | 18 oktober 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – Het Vellesan College heeft in samenwerking met de bibliotheek Velsen de schoolpas van alle brugklasleerlingen gecombineerd met een bibliotheekpas. Daardoor kunnen ze altijd in de bibliotheek terecht voor het lenen van boeken. Om ze wegwijs te maken en de bieb te leren kennen, zijn alle klassen naar het Dudokplein gegaan. Bezoekjes die na deze introductie vaker zullen voorkomen.

,,We merken dat de woordenschat van brugklasleerlingen soms laag is”, begint projectleider Mareille Koops, lerares Nederlands en leerjaarcoördinator havo-vwo klas 1 en 2 op het Vellesan College, haar uitleg over dit initiatief dat zij samen met Diana van Emde Boas van bibliotheek Velsen begeleidt. ,,Veel leerlingen zijn ook nog nooit in de bibliotheek geweest. Maar om je woordenschat en taalvaardigheid te vergroten moet je lezen. Door de schoolpas die iedere leerling heeft, tegelijk ook bibliotheekpas te maken en ze een paar keer per jaar mee te nemen naar de vestiging op het Dudokplein, verlagen we de drempel om daarheen te gaan, laten we ze zien dat lezen leuk is en leren ze ook dat de bieb zoveel meer is dan een ruimte met boeken. Dat je de boeken van de bieb mee naar huis mocht nemen was voor sommige leerlingen al nieuw. Die dachten dat je ze alleen daar mocht lezen. Maar dat er op vijf minuten lopen van school ook voorgelezen wordt, voorstellingen zijn, schrijvers op bezoek kunnen komen en er zelfs Minecraft workshops en een LEGO Bricks Challenge is, dat weten veel leerlingen niet. De stilteruimte waar je rustig kan werken was ook een fijne tip, want niet iedere leerling heeft thuis een plek waar het stil is en ze geconcentreerd kunnen leren.”

Alle brugklassen van het Vellesan College hebben inmiddels een eerste bezoek gebracht aan bibliotheek Velsen waar ze onder meer uitleg kregen over de genres in leesboeken en hoe ze boeken konden zoeken die bij hun interesses en leeftijd passen. ,,Op de middelbare school móet je boeken lezen. En als je dan aangewezen bent op het rijtje boeken thuis is het goed mogelijk dat daar geen boek tussen staat dat je graag wil lezen en het dus ook niet echt leuk is om dat boek te moeten lezen. Als je naar de bibliotheek kunt gaan om een boek uit te zoeken, vind je altijd iets wat wel helemaal bij je past en je met plezier kunt gaan lezen. Deze samenwerking tussen het Vellesan College en bibliotheek Velsen zorgt ervoor dat iedere leerling in de bieb terecht kan. We beginnen bij de brugklassen, volgend schooljaar krijgen de brugklassen en de tweede klassen een bibliotheekkaart op hun schoolpas en zo gaan we verder tot alle leerlingen van het Vellesan College met hun schoolpas naar de bibliotheek kunnen. Er wordt steeds minder gelezen in Nederland en we zeggen niet dat deze samenwerking en de bezoekjes aan de bibliotheek dé oplossing zijn, maar denken wel dat het onderdeel uit kan maken om dat probleem op te lossen.”

Foto:

Veel brugklasleerlingen zijn nog nooit in de bibliotheek geweest volgens projectleider Mireille Koops. Foto: Vellesan College

Andere berichten

Tien jaar BuitenGewoon: ‘Jullie zién mensen!’ →

Schrijver Iven Cudogham bezoekt Bibliotheek Velsen→

Expositie Licht & Schaduw van kunstenares Negar→

Groot aantal geslaagden op Vellesan College→


Recent nieuws

  • Meer mensen beter laten horen: Van Boxtel hoorwinkels wordt Audika
  • Tien jaar BuitenGewoon: ‘Jullie zién mensen!’ 
  • Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park
  • Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen
  • Samen koers bepalen: huurders en partners praten én eten mee over toekomst volkshuisvesting in Velsen
  • Wat een mooie prestatie van VZV!
  • Gorgonzola Galm
  • Bij de redactie aan tafel: Gerrit Wolthuis
  • Met elkaar bouwen we aan een sterke gemeenschap!
  • Sterk staaltje van wat Samen Velsen kan realiseren
  • Zwarte band karate voor Jurre van der Linden en Steven Le
  • Blik op een buurtkastje
  • Met ontmoetingscentrum Zeestroom het water op: een dag om nooit te vergeten
  • Nieuws uit Dorpsfeest-Santpoort 2025
  • Waardevolle Westerveld Inspiratiebeurs in Driehuis
  • Midzomernacht Top2000 Concert mooie start van de zomer
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)
  • Nieuwe tentoonstelling Kunstcentrum de Kolk: ‘In de schaduw van eenvoud’
  • Thuis in Santpoort
  • Olympiade Velsen: sportieve strijd tussen basisscholen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}