Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Romantiek met Trio Reinecke en Tsjechische Kerst in ’t Mosterdzaadje

Door Redactie | 17 december 2025 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Santpoort – Het Italiaanse Trio Reinecke uit Trento is op zaterdag 20 december om 15.00 uur te gast in ’t Mosterdzaadje. Dit nationaal en internationaal onderscheiden jonge trio bestaat uit Bernardo Bertamini (klarinet), Elena Lorenzoni (altviool) en Samuele Masera (piano).

De naam van het trio is een eerbetoon aan de Duitse componist Carl Reinecke, ze spelen het prachtige trio Op. 264 uit 1903 van hem. Op het programma ook de Märchenerzählungen (1853)van Robert Schumann. Deze sprookjesvertellingen behoren tot zijn meest opvallende en poëtische werken. Van Robert Kahn de Seranade uit 1923. Maar hun grootste passie ligt in het introduceren van de onterecht vergeten Deense componist Johan Amberg. Zijn Fantasiestücke Op. 12 (1910) voor klarinet, altviool en piano heeft het trio als eerst in de geschiedenis op CD gezet. Zijn composities zijn een eerbetoon aan Schumann.

Ksenia Kouzmenko brengt Tsjechische kerst

Zondagmiddag 21 december om 15.00 uur treedt internationaal geroemde pianiste Ksenia Kouzmenko op. Zij brengt het programma Vánoce, het Tsjechisch voor Kerstmis. Haar gelijknamige CD die in 2020 uitkwam, werd in alle muziektijdschriften en kranten bejubeld.

De titel verwijst naar de muziek van Jaroslav Kvapril. Zijn Kerstcyclus ‘Vánoce’ uit 1924 werd voor het eerst door Ksenia Kouzmenko op cd gezet. Van Josef Suk speelt ze ‘Kerstavond ‘ en ‘Kerstdroom van een kind’. Martinů verklankt de kersttijd in ‘Arreslee’ en ‘Wiegenlied’ met toverachtig klokkenspel. Ook kerstmuziek van Novàk en zijn leerling, Jaroslav Křička. Tot slot ‘Christus is geboren’ van Leoš Janáček. Ksenia Kouzmenko is een overtuigend performer die de luisteraar meesleept op haar muzikale ontdekkingstochten.

’t Mosterdzaadje, Kerkweg 29, Santpoort-Noord 023-5378625 www.mosterdzaadje.nl. Toegang vrij, na afloop collecte.  

Foto: Het Italiaanse Trio Reinecke. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Donateursconcert van wereldklasse→

Hot Club de Frank en een schat aan Sefardische muziek→

Twee keer concert met pianist James Lisney in ’t Mosterdzaadje→

Jazz Quintet en Trio Voilà in ’t Mosterdzaadje→


Recent nieuws

  • Parkeervakken Wolff en Dekenlaan pas in september beschikbaar
  • Typisch IJmuiden
  • Noodhulp voor dieren in Velsen
  • Veelzijdige expositie van beeldende kunst in Spaarndam
  • Kraam Naaldkerk bij Rondje om de Kerk
  • Groen staal: grote verandering voor Tata Steel én de IJmond
  • Spreuken die spreken
  • Helft ouderen ziet af van winkelen en uitstapjes door ontbreken openbaar toilet
  • Middeleeuws handboogschieten als zomerse pret
  • Reizigersdiarree meest voorkomende vakantieziekte
  • Help de jonge egels! Let deze zomer extra op bij tuinwerkzaamheden
  • Sluiseilanders komen in actie voor een buurt AED
  • Dwalen met verhalen bij beeldenpark Een Zee van Staal
  • De open dag van Telstar was een groot succes
  • Strijd tegen sigarettenpeuken
  • Deze zomer extra alert op huidkanker
  • Gerard van der Heijden zet de puntjes op de i bij nieuw pand De Jutter|Hofgeest
  • Proef de sfeer tijdens de Mediterrane Week in De Dwarsligger
  • De band tussen de familie Boreel en de Engelmunduskerk Oud-Velsen
  • Bibliotheek IJmuiden zet Trans-Siberië Express centraal
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Margadantstraat 34
1976 DN IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}