Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Muzikanten in verwarring door poster van oud festival BunkerRock

Door Redactie | 20 maart 2020 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – Het gonsde al enige tijd van de geruchten over een nieuwe editie van BunkerRock. 

Maar sinds deze week lijken de vermoedens dan toch mogelijk te worden bevestigd.

Althans…

Sinds een paar dagen hangt er een mysterieuze poster in de voormalige oorlogsbunker aan de Dokweg. De bunker werd tijdens de oorlog gebruikt als torpedo-opslag maar wordt sinds 1986 gebruik als repetitieruimte en telt 17 hokken en een opnamestudio. Op de poster staat de tekst ‘We’re Back & BUNKERROCK’ maar zonder enige aanvullende informatie over waar, wanneer en met wie. 

,,Het lijkt op een soort uitnodiging’’, merkt één van de toegestroomde muzikanten op. Er staat immers, ‘inschrijven bunkerrock2020@gmail.com’ op de poster. Iemand anders valt het op dat in de donkere achtergrond wazig de posters van eerdere edities zijn verwerkt, zelfs één waarop de naam van zijn eigen band staat waarmee hij al 15 jaar een ruimte huurt. ,,Op die editie hebben ik nog gespeeld”, zegt hij.

Bunkerrock ontstond in 2003 en was een initiatief van Suus de Groot, Patrick Nieborg en Daan van Putten en betrof een samenwerking tussen de Popbunker, het Witte Theater en Seaport Radio en was bedoeld om bands die in de popbunker repeteren een (groot) podium te bieden waarop zij zichzelf konden presenteren. Op één avond speelden er 5 bands die elk een set van 20 a 40 minuten speelden van zowel eigen werk als covers. Na een optreden werden de bands live geïnterviewd op Seaport Radio die ook een livestream van de optredens uitzond.

Bunkerock was erg populair en een begrip in de Velsense Popscene. In latere edities werden ook bands van buiten de Popbunker opgenomen in de programmering. ,,Wat BunkerRock zo uniek maakte was de diversiteit van de bands. Zo keek je de ene 20 minuten naar een rappende clown, dan naar een 15 koppige beginnende brasband en nog geen half uur later naar een keiharde doorgewinterde metalband”, vertelt weer een andere muzikant, die net zijn bandleden heeft ingelicht over de poster. Ook hij heeft gespeeld op een eerdere editie met zijn band We Cook With Fire. Één van de bijzonderste bands was volgens velen “Garden of Love”. De band bestond uit ‘rockers’ met een verstandelijke beperking en werd vooral bekend van het TV-programma ‘Down met Johnny Rocks’ waarin Johnny de Mol de verstandelijke beperkte Mike en André hielp bij het oprichten van een stoere Rockband.

Bunkerrock vond gemiddeld twee keer per jaar plaats maar moest noodgedwongen stoppen door het sluiten van het Witte Theater. Op 1 december 2012 was de 19e en tevens laatste editie. Bij terugkeer zou het festival kunnen jubileren met haar 20ste editie in 2020.

Bands kunnen zich inschrijven via bunkerrock2020@gmail.com maar waar je als band of artiest nu precies voor inschrijft blijft enigszins een mysterie. (Foto: aangeleverd)

Andere berichten

Wees goed voorbereid op de kou→

Nieuw jaarboek Velisena van Historische Kring Velsen→

Samen tegen femicide: Gemeente Velsen en Bibliotheek Velsen bundelen hun krachten→

Meester Serné haalt herinneringen op: Koning David, Bathseba en “Ik eis de nacht op”→


Recent nieuws

  • Wees goed voorbereid op de kou
  • Nieuw jaarboek Velisena van Historische Kring Velsen
  • Thuis in Santpoort: de eerste Wildeman
  • Samen tegen femicide: Gemeente Velsen en Bibliotheek Velsen bundelen hun krachten
  • Meester Serné haalt herinneringen op: Koning David, Bathseba en “Ik eis de nacht op”
  • Koffiepunten sparen voor de Voedselbank
  • Informatieve bijeenkomst prostaatkanker bij IPSO Huis Santpoort
  • Tip van de bakker: de geur van Sinterklaas in huis
  • Bezoek uit de ruimte?
  • Geslaagde lichtjeswandeling voor bewoners Huis ter Hagen
  • Feestelijke opening van expositie 65 jaar popmuziek in Velsen
  • Stille veiling van schilderijen in het Zee- en Havenmuseum
  • De Luchte heeft nieuwe website en nieuw logo
  • Auto op zijn kant beland, bestuurder gewond
  • Neem jij ook je St.-Maarten lampion mee naar de intocht?
  • Creatieve middag in de Brulboei: lekker bezig!
  • Word de betere versie van jezelf tijdens IJmond Business Boxing
  • Uitwisseling leerlingen Technisch en Maritiem College Velsen met Belgische school
  • Velsen Lokaal presenteert Nathanael Korf als lijsttrekker voor gemeenteraadsverkiezingen 2026
  • Urban Sportspark Valckenhoeflaan officieel geopend
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}